یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷

فرماندار گلوگاه در پیامی به مناسبت جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد:

جشنواره کتابخوانی رضوی بهترین فرصت برای شناخت بیشتر فرهنگ رضوی است

کراپ‌شده - فرماندار شهرستان گلوگاه

محمدرضا تباکی در پیامی جشنواره کتابخوانی رضوی را بهترین فرصت برای شناخت بیشتر فرهنگ رضوی و سیره ائمه اطهار(ع) دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی مازندران، محمدرضا تباکی قلعه‌سری فرماندار شهرستان گلوگاه در پیامی به مناسبت برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، این جشنواره را بهترین فرصت‌ برای شناخت بیشتر فرهنگ رضوی و سیره ائمه اطهار(ع) و آشنایی با زندگی و سیره حضرت احمد بن موسی(ع) و حضرت معصومه(س) عنوان کرد.

وی در این پیام مکتوب خاطرنشان کرده است: «حضرت ثامن‌الحجج(ع) تاریخ‌ساز، هویت‌آفرین و در نزد ایرانیان و جهان اسلام  ارزشمند و دارای جایگاهی خاص است. برای شناخت بیشتر از سیره عبادی و سیاسی امام رضا(ع) کتاب‌های مفیدی در این جشنواره انتخاب شده که باید مطالعه و تدقیق شوند.»

تباکی در بخش دیگری از این پیام بیان داشته: «جشنواره کتابخوانی شرایط را برای انتقال درست مفاهیم عمیق فرهنگ رضوی به همه مردم فراهم می‌آورد. امروز اهمیت برگزاری چنین جشنواره‌هایی برای فرزندان ما و همچنین نسل جوان بسیار زیاد است؛ چراکه آنها از این طریق می‌توانند راه درست زندگی را از وجود ائمه اطهار(ع) بیاموزند.»

فرماندار شهرستان گلوگاه در پایان نیز یکی از نقاط مهم قوت این جشنواره را اختصاص کتاب‌هایی ویژه گروه سنی کودک و نوجوان دانست و آورده است: «شرایطی که برای مطالعه خانوادگی آثار در این جشنواره ایجاد شده جای تحسین دارد و انتظار می‌رود فرهنگ کتابخوانی با این روش‌ها رونق شایسته‌ای یابد.»