چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی؛

قد قامت کتابخانه‌ها در ادای دین به ساحت هشتمین خورشید

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در پیامی به دبیرخانه استانی هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی‌، برگزاری این جشنواره را قد قامت کتابخانه‌ها در ادای دین به ساحت هشتمین خورشید آسمان امامت و ولایت دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در پیامی به دبیرخانه استانی هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی، برگزاری این جشنواره را قد قامت کتابخانه‌ها در ادای دین به ساحت هشتمین خورشید آسمان امامت و ولایت عنوان کرد. متن پیام سید سعید سرابی به شرح ذیل است:

بسمه‌تعالی

ن والقلم و ما یسطرون

سلام بر حضرت پیامبر اعظم (ص) که معجزه جاویدانش کتاب است. سلام بر جانشین بر حق ایشان مولای متقیان حضرت علی که نهج‌البلاغه کتاب بلندمرتبه اوست که «دون کلام خالق و فوق کلام مخلوق» است. سلام بر خواندن که اولین امر دین آسمانی اسلام است و دینی بالاتر از اسلام نیست.

و سلام بر نفس مسیحایی رهبر معظم انقلاب که با چراغ بایدها و نبایدهای فرهنگی، همواره راه حوزه فرهنگ را برایمان روشن ساخته‌اند و رهنمودهای ایشان در حوزه فرهنگ مکتوب در این جمله برجسته است که: «باید با صد هزار جلوه کتاب در چشم‌ها متجلی کنند».

بی‌شک برای دستیابی به کتاب خوب-هم نوشتن و هم خواندن- «یزکیهم» معبری است به‌سوی «یعلمهم الکتاب والحکمه» و کتابی که پس از تزکیه نفس به رشته کتابت درآید همان کتابی است که مولای بزرگمان حضرت علی (ع) در تأثیرش  فرموده‌اند: «کسی که با کتاب خود را آرامش دهد هیچ آرامشی را از دست ندهد و کتاب غذای روح ماست

و اینجا در محضر عالم آل محمد (ص) و ادای دین به ساحت قدسی آن هشتمین کوکب آسمان ولایت، برای ترویج فرهنگ غنی و سرشار از معنویت آن فرزانه، هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان از سری برنامه‌های جشنواره بزرگ فرهنگی و هنری امام رضا (ع) از سوی بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا تدبیر شده است و خادمان تمام‌قد عرصه فرهنگ مکتوب در نهاد کتابخانه‌های عمومی، دلسوزانه قامت به اجرایش بسته‌اند. ضمن تقدیر از همه تلاش‌ها و در این مسیر شایسته، از متصدیان برگزاری این جشنواره معنوی به‌ویژه نهاد کتابخانه‌های عمومی استان صمیمانه سپاسگزارم و حضور همه علاقه‌مندان به فرهنگ کتابخوانی را در این جشنواره مغتنم دانسته و قدردانی می‌نمایم و اجر معنوی همه عزیزان شرکت‌کننده مجریان و برنامه ریزان این جشنواره را از محضر خداوند منان و در پناه عنایات حضرت علی بن موسی‌الرضا خواهانم.