شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵

به مناسبت هفته کودک انجام شد؛

برگزاری نشست جمع خوانی در کتابخانه روستایی شهدای زیرتنگ بیجنوند

کراپ‌شده - جمع خوانی زیرتنگ

به مناسبت هفته کودک نشست جمع خوانی در کتابخانه عمومی روستایی شهدای زیرتنگ بیجنوند شهرستان چرداول برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی ایلام، طاهره رستمی، مسئول کتابخانه عمومی روستایی شهدای زیرتنگ بیجنوند بخش چرداول از برگزاری نشست جمع خوانی از کتاب «راز سیمرغ» هم‌زمان با هفته کودک در این کتابخانه خبر داد.

وی در معرفی این کتاب گفت: کتاب «راز سیمرغ» (مقتبس از منطق‌الطیرفریدالدین عطار نیشابوری) با بازآفرینی مریم شریف رضویان و تصویرگری سید رسول میردامادی، توسط انتشارات طاهر برای کودکان گروه‌های سنی «ج و د» منتشر شده است. راز سیمرغ، داستانی درباره سفر جمعی از پرندگان برای یافتن سیمرغ است. پرندگان برای یافتن سیمرغ از هفت سرزمین عبور می‌کنند و در هر سرزمینی با مشکلات و ماجراهای عجیبی روبرو می‌شوند. در هر مرحله گروهی از پرندگان از راه بازمی‌مانند و به بهانه‌های مختلف پا پس می‌کشند؛ پس از عبور از سرزمین هفتم، از گروه انبوهی از پرندگان تنها «سی مرغ» باقی می‌مانند و آن سی مرغ درمی‌یابند که سیمرغ در وجود خود آن‌هاست. درنهایت با این خودشناسی پرندگان، حقیقت را در وجود خود پیدا می‌کنند. درواقع هدف این کتاب نشان دادن راهی برای رسیدن به کمال است.

این داستان را عطار نیشابوری شاعر قرن هفتم، در کتابی تحت عنوان «منطق‌الطیر» به نظم درآورده و  «راز سیمرغ» بازآفرینی این داستان است.