نمایش همه
 • مهدی رمضانی.jpg ۱۳۹۸-۱۱-۲۷ ۱۴:۰۸

  مهدی رمضانی عنوان کرد؛

  افتتاح کتابخانه عمومی مرکزی قم در بهار ۱۳۹۹

  معاون توسعه کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به سیاست‌های این نهاد در تکمیل و راه‌اندازی کتابخانه‌های مرکزی، گفت: کتابخانه مرکزی قم به همت استانداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در مراحل پایانی ساخت قرار دارد که در صورت تکمیل، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نسبت به تجهیز و راه‌اندازی آن اقدام خواهد کرد.

 • افسانه افضلی ۱۳۹۸-۱۱-۲۶ ۱۱:۰۹

  با کتابداران برگزیده ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ۵/

  ترغیب به کتابخوانی با بازی‌ها و فعالیت‌های بومی و محلی

  افسانه افضلی، کتابدار کتابخانه عمومی «امید» گفت: تلاش کردم برنامه‌ها و فعالیت‌های کتابخوانی، تنها در روستای خیرآباد متوقف نماند و همه این برنامه‌ها در روستاها و مناطق عشایری اطراف نیز اجرایی شود. همچنین تلاش کردم با استفاده از بازی‌های بومی و محلی، بچه‌ها را با نویسندگان استانی آشنا و به کتابخوانی جذب کنم.

 • كتابخانه روستاي بنه گز ۱۳۹۸-۱۱-۲۶ ۱۱:۰۱

  با کتابداران برگزیده ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ۴/

  کتابداری که کتاب را به میان مردم می برد

  کلثوم عالی پور، کتابدار کتابخانه عمومی شهدای سپاه روستای بنه گز، گفت: زمانی که کار خود را به عنوان کتابدار آغاز کردم، تصمیم گرفتم به جای به انتظار نشستن برای مراجعه افراد، کتاب را به میان آنان ببرم و به این ترتیب کتاب، محور تعامل من با مراکز فرهنگی روستا و مردم شد.

 • روستاي پشته ايسين ۱۳۹۸-۱۱-۲۱ ۱۹:۰۷

  با کتابداران برگزیده ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ۳/

  کتابخانه‌ای که به دنبال افزایش کیفیت زندگی مردم روستا است

  کتابدار کتابخانه عمومی فرهیختگان روستای پشته ایسین، با اشاره به ارتباطات نزدیک مردم در روستا، گفت: بسیاری مراجعان به کتابخانه،‌ ضمن اینکه کتابی به امانت می گیرند، با من از مشکلات خود می گویند، به این امید که چاره مشکل را در میان کتاب ها بیابند و این مسئولیت مرا به عنوان کتابدار سنگین تر می کند.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۱-۲۱ ۱۶:۰۳

  با کتابداران برگزیده ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ۲/

  ارتقای اعتماد به نفس به کمک بال‌هایی فرهنگی

  علی‌رضا محسنی کتابدار کتابخانه عمومی محبوبی روستای گردکوه با اشاره به تأثیرات برگزاری نشست‌های فرهنگی در کتابخانه، حضور آنها در این برنامه‌ها را باعث ارتقای اعتماد به نفس کودکان و نوجوانان عنوان کرد.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۱-۲۱ ۱۶:۰۱

  با کتابداران برگزیده ششمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب ۱/

  خانه به خانه با کتاب و همدلی

  مصطفی گلدوست خورشیدی کتابدار کتابخانه عمومی شهید کریم بدوی روستای خورشیدِ شهرستان نکا (استان مازندران) با اشاره به اجرای طرح «شونیشت»، این ویژه برنامه را برگرفته از یکی از آداب و رسوم قدیمی در استان مازندران و تلفیق آن با کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.

 • جلیل محبی ۱۳۹۸-۱۱-۱۶ ۰۹:۲۴

  حجت‌الاسلام جلیل محبی عنوان کرد؛

  همکاری اثربخش نهاد در برگزاری مسابقه کتابخوانی امر به معروف و نهی از منکر

  جلیل محبی، دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر ضمن تشریح اهداف برگزاری مسابقه کتابخوانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» گفت: هدف ما این است که عموم مردم بتوانند در این مسابقه شرکت کنند که همکاری با نهاد و استفاده از شبکه گسترده کتابخانه‌های عمومی و برگزاری مسابقه از طریق اینترنت می‌تواند در این مسیر بسیار اثربخش باشد.

 • مدیرکل ۱۳۹۸-۱۱-۱۴ ۱۳:۲۶

  مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان مطرح کرد؛

  نقش هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف استان برای کسب پایتختی کتاب

  احمد وفائی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان، با اشاره به انتخاب دو شهر «بم» و «رفسنجان» در جمع پنج شهر معرفی شده به عنوان نامزدهای نهایی انتخاب ششمین پایتخت کتاب ایران عنوان کرد: انتخاب شهرستان های بم و رفسنجان به عنوان ۵ نامزد نهایی پایتخت کتاب ایران نشان از تعامل و هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف استان برای کسب این عنوان است.

 • روح الله منوچهری مدیرکل کتابخانه ها ۱۳۹۸-۱۱-۱۳ ۱۳:۵۳

  مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس مطرح کرد؛

  کتابخانه های عمومی در کسب عنوان پایتختی کتاب نقش محوری دارند

  روح‌الله منوچهری پس از انتخاب شیراز و اوز از استان فارس در جمع نامزدهای نهایی پایتخت کتاب ایران گفت: استان فارس با آمادگی و استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی و ادبی خود در این رویداد شرکت کرده، اما در نهایت امیدوارم شهری به عنوان ششمین پایتخت کتاب ایران انتخاب و معرفی ‌شود که بتواند به گسترش جریان کتابخوانی در کل کشور کمک کند.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۱-۱۲ ۱۱:۰۴

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی شهید بهشتی خاش؛

  دعوت به شروعی دوباره به کمک دنیای شعر و قصه

  محدثه دهقانی با تأکید بر اهمیت برگزاری برنامه‌های فرهنگی برای کودکان و نوجوانان مناطق سیل‌زده، داستان، قصه‌ و شعر را بهترین شیوه برای یادآوری در جریان بودن زندگی و ایجاد انگیزه لازم برای شروع دوباره در آنها عنوان کرد.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۱-۰۷ ۱۱:۱۲

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی شهید مدرس چابهار؛

  فراموش کردن ترس‌های سیل با دعوت به دنیای امن کتاب

  سمیه شیخی کمک به کودکان مناطق سیل‌زده در فراموش کردن ترس‌هایی که به دلیل حضور در حادثه تجربه کرده‌اند و مهمان کردن‌شان با دنیای امن کتاب را باعث جلب اعتماد و آرام کردن‌ بی‌قراری‌های آنها دانست.

 • گفتگو با سارا اریانی ۱۳۹۸-۱۱-۰۶ ۱۲:۰۰

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) گچساران؛

  چیزی به اندازه دیدن شادی کودکان در کتابخانه خوشحالم نمی کند

  سارا آریانی، کتابدار کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) گچساران با برگزاری برنامه های خلاقانه، زمینه جذب و علاقمندی کودکان شهرستان گچساران به کتاب و کتابخوانی را فراهم کرده است.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۱-۰۶ ۱۱:۲۸

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی گلشهر چابهار؛

  بهترین مأمن برای کودکان و نوجوانان مناطق سیل‌زده

  عصمت حمیدی کتابخانه‌های عمومی را بهترین جایگزین موقت در ادامه تحصیل‌ کودکان و نوجوانان مناطق سیل‌زده و مکانی مطمئن برای گذراندن اوقات فراغت آنها در مسیری کاملاً فرهنگی دانست.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۱-۰۲ ۰۸:۵۲

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی آل رسول نیک‌شهر؛

  معتمدانی امین برای نیازسنجی فرهنگی مناطق سیل‌زده

  زینب مبارکی با اشاره به ویژگی‌ و نقش مهم کتابداران در مناطق سیل‌زده، این سفیران فرهنگی را بهترین معتمدان مناطق آسیب‌دیده برای برطرف کردن کمبودها و نیازهای فرهنگی گروه‌های مختلف سنی پس از حوادث دانست.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۰-۳۰ ۱۴:۳۳

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی علامه مجلسی رابر؛

  پیوندی از جنس کتاب در قلب زندگی روستائیان و عشایر

  راضیه جهانشاهی با اشاره به رفتن به روستاها و بردن کتاب به میان افرادی که به دلیل دور بودن محل زندگی‌شان نمی‌توانند به کتابخانه بیایند؛ این شیوه را بهترین فرصت برای پیوند میان این مکان فرهنگی و آنها دانست.

 • با كتابدار ۱۳۹۸-۱۰-۲۸ ۱۱:۵۲

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی شهدای روستای فردو؛

  ســـنگ صبور مردم روســـــتا

  مرضیه بابایی با اشاره به جایگاه کتابداران در مناطق روستایی، مراجعه به کتابداران را به عنوان اصلی‌ترین گزینه انتخابی‌شان برای دردل، مشورت و راهنمایی عنوان کرد.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۰-۲۳ ۱۱:۳۹

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی استاد شهریار روستای قلعه حسینیه؛

  مهمانانی که برای اولین بار در طول زندگی‌شان به کتابخانه آمدند

  رویا هادیلو برگزاری دوره‌های متنوع آموزشی در کتابخانه‌های روستایی را باعث بالا رفتن مهارت‌های مختلف در میان ساکنین و بالا رفتن سطح آگاهی در سطح روستا عنوان کرد.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۰-۲۲ ۱۰:۵۴

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی نواب‌صفوی نورآباد؛

  قصه‌گویی پلی برای اتصال کودکان با کتابخانه است

  وحید وشنی با اشاره به اعتبار و جذابیت‌های قصه و داستان در میان کودکان، قصه‌گویی را پلی برای اتصال این گروه سنی با کتاب و کتابخانه عنوان کرد.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۰-۲۱ ۱۲:۳۰

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی ابن‌یمین روستای فرومد؛

  سرنوشت کتاب در زندگی آینده کودکان در دستان کتابداران است

  مرضیه بهادری کتابدارانی که اطلاعات فراوان و به روز در حوزه‌های مختلف دارند را ایفاگر نقشی کلیدی در سرنوشت آینده کودکان و نوجوانان می‌داند.

 • علی اکبر تورانیان ۱۳۹۸-۱۰-۱۴ ۱۰:۱۹

  علی اکبر تورانیان عنوان کرد؛

  آتش‌سوزی کتابخانه اوج عداوت با فرهنگ ایران است

  عضو هیأت مدیره ناشران دانشگاهی، گفت: حمله به کتابخانه به عنوان قلب فرهنگی جامعه، اوج عداوت و دشمنی آشوبگران با فرهنگ و باورهای مردم بود. امیدواریم به اتفاق دوستان انقلابی‌مان، به دشمنان نشان می‌دهیم که اگر هزار بار دیگر دست به چنین جنایت‌هایی بزنید، ما پای ارزش‌ها و فرهنگ‌مان ایستاده‌ایم.

 • رابطه كتاب و كتابدار 7 ۱۳۹۸-۱۰-۱۱ ۱۲:۴۸

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی داراب ‌افسر بختیاری چلگرد؛

  حلاوت «تشویق» را برای «ترغیب» کودکان به کتابخانه‌ها از یاد نبریم

  یارعلی نصیری با تأکید بر اهمیت «تشویق» اعضای کودک در کتابخانه‌ها، انگیزش‌هایی از این دست را، رفتاری تأثیرگذار از سوی کتابدار در مواجهه با آنها عنوان کرد.

 • میثم نیلی ۱۳۹۸-۱۰-۱۱ ۱۰:۰۳

  میثم نیلی عنوان کرد؛

  مشارکت فعال ناشران برای برپایی و رونق مجدد کتابخانه «تفکر»

  مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی گفت: ناشران برای ساختن این کتابخانه در کنار عزیزان در نهاد کتابخانه‌های عمومی و مسئولان این منطقه ایستاده‌اند تا ان‌شاءالله به زودی شاهد بازگشایی یک کتابخانه زیباتر، موثرتر و یک پایگاه قوی فرهنگی در منطقه نصیرآباد و شهریار، باشیم.

 • محسن پرويز ۱۳۹۸-۱۰-۱۰ ۱۱:۵۷

  محسن پرویز عنوان کرد؛

  آتش‌زدن کتابخانه «تفکر» برداشتن نقاب از چهره دشمنان کتاب و فرهنگ بود

  رئیس هیأت مدیره انجمن قلم، طی بازدید از بقایای کتابخانه عمومی «تفکر»، با اشاره به آسیب‌های این اقدام جاهلانه برای مردم این منطقه، گفت: آتش‌زدن کتابخانه «تفکر» نشان از دشمنی آشوبگران با کتاب و فرهنگ بود که نقاب را از چهره واقعی این افراد برداشت.

 • سید غلامرضا حسینی ۱۳۹۸-۱۰-۰۹ ۱۴:۴۶

  سید غلامرضا حسینی تأکید کرد؛

  لزوم بازسازی هرچه سریع‌تر کتابخانه عمومی «تفکر»

  مدیر عامل انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی پس از بازدید از بقایای کتابخانه عمومی «تفکر» باغستان شهریار، با اشاره به شرایط خاص فرهنگی حاکم بر این منطقه و خسارات فرهنگی ناشی از آتش‌سوزی این کتابخانه، بر لزوم بازسازی هرچه سریع‌تر آن با مشارکت دستگاه‌های مختلف تأکید کرد.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۰-۰۹ ۱۱:۲۹

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی بعثت آبسرد؛

  دعوت به ضیافت دنیای قصه و کتاب با کمک دوستان

  مریم علی‌براری برگزاری نشست‌های جمع‌خوانی در کتابخانه‌ها و شنیدن داستان از زبان همسالان را شیوه‌ای مؤثر برای دعوت به کتابخوانی و یکی از بهترین راه‌ها برای ترغیب به مطالعه و کتابخانه عنوان کرد.

 • رابطه كتاب و كتابدار 7 ۱۳۹۸-۱۰-۰۷ ۰۸:۳۲

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی قائمیه اشکنان؛

  مسیر روشن فردای کودکان از کتابخانه‌ها می‌گذرد

  حسین قاسمی با اشاره به اینکه اعضای کودک و نوجوان کتابخانه نیز همانند فرزندان کتابدار هستند، بر لزوم برنامه‌ریزی فرهنگی برای این گروه سنی و آموزش نکاتی که در آینده بتواند برای آنها ماندگار و مفید باشد تأکید کرد.

 • رابطه كتاب و كتابدار 7 ۱۳۹۸-۱۰-۰۴ ۰۷:۵۸

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی علامه امینی نیر؛

  امداد حیاتی کتابداران برای پر کردن جای خالی کتاب در مدارس

  پیمان جلیل‌پور با تأکید بر فواید «قصه‌گویی» برای گروه سنی کودک و نوجوان در کتابخانه‌ها، رواج پیدا کردن قصه در میان آنها را باعث ایجاد مجموعه‌ای تعیین‌کننده از رفتارها و آموزه‌هایی دانست که در سنین بالاتر به کارشان می‌آید.

 • با كتابداران ۱۳۹۸-۱۰-۰۲ ۱۰:۲۵

  گفتگو با کتابدار کتابخانه عمومی ثامن الائمه(ع) کبودرآهنگ؛

  کتابدارانِ کتابخانه‌های عمومی معتمدین مردم در مناطق محروم هستند

  مصطفی زارعی با اشاره به کارکردهای فرهنگی و اجتماعی کتابخانه‌های عمومی، کتابخانه‌ها را محلی قابل اعتماد برای اهالی مناطق محروم دانست که کتابدارانش را به عنوان مشاورانی امین در سایر حوزه‌ها پذیرفته‌اند.

 • محمد جوهرچی ۱۳۹۸-۰۹-۱۸ ۱۱:۲۶

  مدیرکل پژوهش و آموزش نهاد مطرح کرد؛

  هفته پژوهش فرصتی برای اهتمام مجموعه های خدماتی و دانشگاهی به مسائل مردم و کشور است

  محمد جوهرچی، ضمن تبیین ویژه برنامه های هفته پژوهش، اظهار داشت: هفته پژوهش، بهانه ای است که مجموعه های خدماتی و دانشگاهی، در حیطه تخصصی خود به مسائل مردم و کشور بیش از پیش توجه کرده و از طریق تحقیق به بهبود خدمات و ارتقای وضعیت کشور کمک کنند.

 • مهوش صبرکن ۱۳۹۸-۰۹-۰۶ ۱۵:۴۵

  مهوش صبرکن عنوان کرد؛

  کتابداران تلاشگران گمنام در عرصه کتاب و کتابخوانی هستند

  مهوش صبرکن، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر با تأکید بر لزوم توجه بیشتر خانواده‌ها به کتاب و کتابخوانی، گفت: کتابداری شغل شریفی است و با توجه به اینکه خودم چند سالی به عنوان کتابدار فعالیت می‌کردم، معتقدم این روز فرصت خوبی است که از یک گروه زحمتکش که سال‌های سال، عمرشان را در کنار کتاب‌ها سپری می‌کنند قدردانی کنیم.