نمایش همه
 • كتابخانه رضوان روستاي اژدهاتو - کراپ‌شده - کراپ‌شده ۱۳۹۸-۰۷-۲۴ ۱۰:۲۱

  گفتگو با کتابدار کتابخانه روستایی رضوان؛

  کتابخانه روستای اژدهاتو جایی برای خاطره سازی

  کتابدار کتابخانه رضوان روستای اژدهاتو با اشاره به امکانات فرهنگی محدود روستا، گفت: سعی من این است که با برگزاری برنامه های متنوع، دوران کودکی را برای کودکان روستا زیباتر، کودکانه تر و خاطره انگیز کنم.

 • مژگان اصلاني ۱۳۹۸-۰۷-۲۳ ۱۶:۱۶

  ظرفیت بالای خدمت‌رسانی فرهنگی در روستای چهاربرج در حوزه نابینایان؛

  تلاش برای کشف و پرورش استعدادهای اعضای نابینای کتابخانه‌های عمومی حضرت ولیعصر(عج)

  روستای چهار برج در شهرستان اسفراین از توابع استان خراسان شمالی، که بیشترین تعداد افراد نابینا در میان روستاهای کشور را در خود جای داده، نیازمند توجه ویژه به نیازهای این عزیزان است. کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) یکی از مهمترین مراکز فرهنگی این روستا به شمار می‌رود که خدماتی برای افراد نابینا ارائه می‌کند.

 • بخش نابینایان کتابخانه مرکزی همدان ۱۳۹۸-۰۷-۲۳ ۱۲:۲۵

  گفت و گو با هما خانجانی؛

  کتابدار نابینایی که حافظ قرآن است/ تبدیل محدودیت به فرصت با خودباوری و تلاش

  ۲۳ مهرماه روز «عصای سفید» متعلق به روشندلان است که هرگز به محدودیتی که برایشان ایجاد شده توجه نکرده و با توانمندی و خودباوری پله‌های ترقی را طی کرده اند. مسئول بخش نابینایان کتابخانه عمومی مرکزی همدان در گفت و گو با ما از فراز و نشیب های زندگی اش با وجود نابینایی و تبدیل محدودیت به فرصت با توسل به خودباوری و تلاش می گوید.

 • روز عصای سفید ۱۳۹۸-۰۷-۲۳ ۱۲:۰۵

  مسئول تنها کتابخانه گویا و بریل گیلان مطرح کرد؛

  نابینایان تنهایی‌های خود را با کتاب پر می‌کنند

  مسئول تنها کتابخانه بریل گیلان همزمان با ۲۳مهر روز عصای سفید در گفتگویی، نابینایان را با وجود منابع کم، تشنه مطالعه کتاب دانست و گفت: نابینایان لذت بینایی را در خواندن و مطالعه کتاب جست‌وجو می‌کنند و دنیای آنان روشن‌تر می‌شود.

 • سعيد بي‌نياز ۱۳۹۸-۰۷-۱۳ ۰۸:۳۱

  سعید بی‌نیاز عنوان کرد؛

  کارگاه‌های «زندگی بازی» کودکان را در برابر آسیب‌های اجتماعی واکسینه می‌کند

  سرپرست گروه روان شناسان مجموعه کارگاه‌های «زندگی بازی» گفت: انتظار ما این است که بچه‌ها طی آموزش‌های این کارگاه‌ها خود را بهتر بشناسند؛ چرا که این موضوع کمک می‌کند آنها حسرتی نداشته باشند، آینده بهتری برای خود ترسیم کنند، احساسات خود را کنترل کنند و در نهایت نحوه صحیح تفکر را بیاموزند تا از آسیب‌های پیش روی زندگی در امان بمانند.

 • هدايت‌الله بهبودي ۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۱۵:۱۶

  هدایت‌الله بهبودی عنوان کرد؛

  خدمات نهاد در مناطق سیل‌زده از حافظه تاریخی این مردم پاک نخواهد شد

  هدیت‌الله بهبودی، نویسنده حوزه فرهنگ و ادبیات مقاومت با دعوت از مردم و اهالی فرهنگ و ادب برای پیوستن به پویش «مهربانی در مهر» گفت: خدمت‌رسانی فرهنگ و اجتماعی که به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی در مناطق سیل‌زده انجام می‌شود، هیچ‌گاه از حافظه تاریخی مردم این مناطق پاک نخواهد شد.

 • فريدون عموزاده خليلي ۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۱۴:۰۹

  فریدون عموزاده خلیلی عنوان کرد؛

  طرح «مهربانی در مهر» تزریق پتانسیل فرهنگی به جامعه است

  فریدون عموزاده خلیلی، پژوهشگر و نویسنده حوزه کودک و نوجوان درباره اجرای پویش «مهربانی در مهر»، گفت: پویایی جامعه با افزایش مشارکت مردمی در حوزه‌های مختلف، اتفاق فرخنده‌ای است؛ به خصوص اگر این پویایی با محوریت «کودک» و «کتاب» صورت بگیرد، مزیت‌های مضاعفی دارد که در این پویش پیش‌بینی شده است.

 • محمد حسن زاده در کوار ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۱۱:۳۱

  محمد حسن زاده عنوان کرد؛

  جشنواره «هدهد سفید» ارتباط نویسندگان و خوانندگان را از طریق کتابخانه ها تقویت می کند

  محمد حسن زاده، از استادان عرصه کتابداری، درباره برگزاری نخستین جشنواره «هدهد سفید» گفت: این جشنواره در واقع رخدادی برای توسعه ارتباط بین نویسندگان و خوانندگان از طریق کتابخانه ها است.

 • علی باباجانی ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۱۱:۱۵

  علی باباجانی عنوان کرد؛

  داوری جشنواره «هدهد سفید» به دور از هرگونه حرف و حدیث بود

  علی باباجانی، برگزیده نخستین جشنواره «هدهد سفید» در بخش کتاب‌های غیرداستانی کودک، گفت: داوری این جشنواره به‌دور از هرگونه حرف و حدیث بود و جایزه آن واقعاً به دل نویسندگان برگزیده نشست.

 • مصطفی رحماندوست ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۰۹:۵۱

  مصطفی رحماندوست عنوان کرد؛

  لبخند بچه ها پشتوانه جشنواره «هدهد سفید» است

  مصطفی رحماندوست، برگزیده جشنواره «هدهد سفید» در بخش کتاب‌های غیر داستانی نوجوان، گفت: دریافت جایزه از این جشنواره برای من طعم دیگری دارد، چرا که پشتوانه این جشنواره لبخند بچه ها است.

 • اکرم ابراهیمی ۱۳۹۸-۰۶-۰۹ ۰۹:۲۹

  گفت و گو با کتابدار قدیمی کتابخانه پارک شهر تهران؛

  همکاری که دایره المعارف متحرک بود/ ماجرای سالن مطالعه مجزا در چمن پارک شهر

  اکرم ابراهیمی، مسئول کتابخانه علامه امینی و کتابدار سابق کتابخانه مرکزی پارک‌شهر گفت: به نظر من همه کتابخانه‌ها ارزشمند هستند، اما کتابخانه مرکزی پارک‌شهر ارزش دیگری دارد؛ چرا که در اینجا همکاران بسیار عالم و فرهیخته‌ای در طول تاریخ کار کرده‌اند.

 • جواد محقق ۱۳۹۸-۰۶-۰۶ ۲۰:۴۸

  جواد محقق مطرح کرد؛

  «هدهد سفید» مشوقی برای راه اندازی مجدد جشنواره های حوزه ادبیات کودک و نوجوان

  جواد محقق در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره «هدهد سفید»، اظهار داشت: «هدهد سفید» جشنواره ای جدیدالتاسیس است که امیدوارم ماندگار شده، با قوت به راه خود ادامه دهد و پویایی آن مشوقی برای راه اندازی مجدد سایر جشنواره ها در این حوزه شود.

 • فرهاد حسن زاده ۱۳۹۸-۰۶-۰۶ ۲۰:۴۶

  فرهاد حسن زاده:

  «هدهد سفید» موجب رونق جریان کتابخوانی در کشور شده است

  فرهاد حسن زاده، نویسنده حوزه کودک و نوجوان یکی از راه های ترویج مطالعه را، ایجاد جریان کتابخوانی دانست و گفت: به اعتقاد من راه اندازی جشنواره «هدهد سفید» موجب رونق جریان کتابخوانی در کشور شده است.

 • سیدعلی کاشفی خوانساری ۱۳۹۸-۰۶-۰۶ ۲۰:۱۹

  علی کاشفی خوانساری:

  «هدهد سفید» جشنواره ای بی سابقه در حوزه ادبیات کودک و نوجوان ایران است

  علی کاشفی خوانساری، نویسنده حوزه کودک و نوجوان در حاشیه اختتامیه جشنواره هدهد سفید، برگزاری این جشنواره را پدیده ای بی سابقه در حوزه ادبیات کودک و نوجوان ایران دانست.

 • سيد عباس صالحي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ۱۳۹۸-۰۶-۰۵ ۱۶:۱۸

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع خبرنگاران عنوان کرد؛

  با گسترش کتابخانه‌های استاندارد می‌توان به روند تولید علم کمک کرد

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم بازگشایی کتابخانه مرکزی پارک‌شهر تهران و درجمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه ما کتابخانه را به عنوان پایگاه تولید علم و پژوهش می دانیم، ایجاد یک محیط جالب، جذاب و قابل توجهی برای پژوهشگران به منظور تولید علم، از دیگر نکات و رویکرد هایی است که در افتتاح و بازگشایی کتابخانه های جدید مد نظر دوستان در نهاد بوده است.

 • پونه نکویی، شاعر برجسته گیلان ۱۳۹۸-۰۶-۰۴ ۱۶:۲۲

  پونه نکویی، شاعر برجسته گیلانی:

  «مهربانی در مهر» زمینه ساز لبخند کودکان سرزمین ما است

  پونه نکویی، شاعر گیلانی اجرای طرح «مهربانی در مهر» توسط نهاد کتابخانه های عمومی را زمینه ساز لبخند کودکان سرزمین مان دانست و گفت: مردم رئوف گیلان همیشه با حضور در پویش های عام المنفعه، در دستگیری از دیگران پیشرو بوده اند.

 • نیکنام ۱۳۹۸-۰۵-۲۸ ۱۵:۵۸

  مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران خبر داد؛

  بازگشایی کتابخانه مرکزی پارک‌شهر در هفته دولت

  علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، ضمن تشریح مراحل بازسازی کتابخانه مرکزی پارک‌شهر تهران، از بازگشایی این کتابخانه، در هفته دولت خبر داد.

 • ملیکا حرمتی ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۱۶:۳۱

  همراه با برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛

  دعوت به مشهد و بودن زیر سایه امام رضا(ع) بهترین جایزه است

  ملیکا حرمتی برگزیده بخش پویش نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اشاره به نقش خانواده به خصوص مادر خود در آشنایی با کتاب و علافه‌مند شدنش به کتابخوانی، گفت: اصلا برایم جایزه این جشنواره مهم نیست، مهم این است که الان به لطف شرکت در این جشنواره به مشهد آمده‌ام و زیر سایه امام رضا(ع) هستم.

 • كتابخانه سيار روشنك مشهد ۱۳۹۸-۰۵-۲۲ ۱۱:۲۶

  گفتگو با مسئول کتابخانه سیار شهید ابوالفضل روشنک مشهد؛

  در روستاهای حاشیه مشهد برای امانت کتاب صف می کشند/ کتابخانه سیاری که ۷۰۰ امانت را در یک روز ثبت کرد

  امیر خوشخو، کتابدار و مسئول کتابخانه سیار شهید ابوالفضل روشنک مشهد با اشاره به فعالیت‌های خود در این کتابخانه سیار، از استقبال گسترده مردم روستاهای حاشیه مشهد از کتاب و کتابخوانی گفت. استقبالی که رکورد امانت ۷۰۰ جلد کتاب در یک روز را در استان خراسان رضوی به ثبت رساند.

 • مهدی رمضانی ۱۳۹۸-۰۵-۱۶ ۰۹:۵۸

  مهدی رمضانی عنوان کرد؛

  افزایش ۵۹ درصدی مشارکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نسبت به دوره گذشته

  مهدی رمضانی، دبیر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ضمن تشریح روند برگزاری و افزایش ۵۹ درصدی مشارکت در این دوره از جشنواره، گفت: مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ۲۴ مرداد ماه سال جاری در شهر مشهد برگزار خواهد شد.

 • محمد میرکیانی ۱۳۹۸-۰۵-۱۴ ۱۰:۱۰

  محمد میرکیانی عنوان کرد؛

  تأمین نیازهای آموزشی کودکان سیل‌زده به ترسیم آینده‌ای روشن‌تر برای آنها کمک می‌کند

  محمد میرکیانی، نویسنده حوزه کودک و نوجوان، با دعوت از عموم مردم برای پیوستن به پویش «مهربانی در مهر» گفت: بدون شک تأمین نوشت افزار و نیازهای آموزشی کودکان و دانش‌آموزان سیل زده، به عنوان ابزاری برای تحصیل علم، بخش عمده‌ای از دغدغه‌های خانواده‌های سیل زده را نسبت به آینده فرزندان‌شان برطرف می‌کند.

 • ميثم جوانبخت ناشنوايان (5).jpg - کراپ‌شده ۱۳۹۸-۰۵-۱۳ ۱۵:۱۱

  میثم جوانبخت عنوان کرد؛

  ضرورت گسترش دایره واژگانی ناشنوایان با کتاب و مطالعه

  رئیس اداره امور کتابخانه ها و کتابخوانی اداره کل کتابخانه های عمومی فارس با اشاره به ارائه خدمات کتابخانه‌ای به ۳۰۰ عضو ناشنوا در کتابخانه‌های عمومی استان فارس، درباره طرح‌های خود در این حوزه گفت: مهم‌ترین هدف ما در طراحی و اجرای طرح‌ها و خدمات کتابخانه‌ای، گسترش دایره واژگان ناشنوایان است.

 • ابراهيم حسن بيگي ۱۳۹۸-۰۵-۱۳ ۱۱:۰۱

  ابراهیم حسن‌بیگی با اشاره به طرح «مهربانی در مهر» عنوان کرد؛

  استمرار اقدامات نهاد در حوزه‌های اجتماعی ستودنی است

  ابراهیم حسن‌بیگی، نویسنده شناخته شده کشور، با اشاره به اجرای طرح «مهربانی در مهر» گفت: استمرار اقدامات خیرخواهانه نهاد در حوزه‌های اجتماعی که از زلزله کرمانشاه و سیل اخیر تا به امروز ادامه پیدا کرده، بسیار ستودنی است و جای تقدیر دارد.

 • كارگاه شوق نقاشي (24).jpg ۱۳۹۸-۰۵-۰۹ ۱۰:۵۷

  پریسا سُندسی عنوان کرد؛/ فیلم

  نقش کارگاه‌های «شوق نقاشی» در ارتقاء مهارت‌های شناختی در کودکان

  پریسا سُندسی، مربی مجموعه کارگاه‌های «شوق نقاشی» گفت: هدف ما در این کارگاه‌ها پرورش نقاش و هنرمند نیست؛ بلکه قصد داریم از طریق برگزاری این کارگاه‌ها یک سری مهارت‌های شناختی و توانایی‌ پردازش اندیشه در بچه‌های این مناطق را ارتقاء دهیم.

 • هفته پاياني تير 98 ۱۳۹۸-۰۴-۲۸ ۰۰:۳۱

  برنامه کتابخانه‌های عمومی زنجان در هفته پایانی تیرماه

  کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در هفته پایانی تیر و روزهای ابتدایی مردادماه ۱۳۹۸، با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، پذیرای اعضاء و علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی هستند.

 • سیدعلی ترابی ۱۳۹۸-۰۴-۲۳ ۱۷:۱۰

  سید علی ترابی عنوان کرد؛

  مهندسی فرآیند آفت‌های سیستم «وظیفه‌محور» در نهاد را برطرف می‌کند

  مجری طرح پژوهشی «مهندسی فرآیندهای جاری نهاد با هدف استقرار نظام مدیریت فرآیند» با اشاره به «وظیفه محور» بودن سازمان‌ها و نهادهای مختلف در کشور، گفت: مهندسی فرآیندها با برطرف کردن ضعف‌های سیستم وظیفه محور، به کاهش زمان فرآیندها، تسریع در تصمیم‌گیری، کاهش هزینه فرآیندها و چابک‌سازی در انجام وظایف در نهاد، منجر می‌شود.

 • با كتابداران 15 ۱۳۹۸-۰۴-۱۵ ۱۲:۱۸

  گفت و گو با کتابدار کتابخانه عمومی امام علی(ع) روستای کلاشم؛

  خانواده‌ای با یک هدف مشترک در کتابخانه/ ماجرای کار کردن در تنها مرکز فرهنگی روستا

  سکینه سعادت فضای ارتباطی میان او و کودکان عضو کتابخانه را  در موقعیتی مشابه رابطه مادر با کودکانش دانست که همانند یک خانواده در کنار یکدیگر لذت کتاب خواندن و ارتقای فرهنگی را تجربه می‌کنند.

 • اختتاميه هشتمين جشنواره كتابخواني رضوي ۱۳۹۸-۰۴-۱۲ ۱۷:۰۳

  همراه با برگزیدگان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛

  ایجاد و تقویت فضای گفتمان رضوی در خانواده‌ها

  منصور حسینی مطلق از اعضای کتابخانه عمومی امام علی(ع) یزد، با اشاره به تأثیر آموزه‌های دینی این جشنواره در سبک زندگی خانواده‌ها، گفت: مهم‌ترین مزیت مشارکت در بخش خانوادگی این جشنواره، ایجاد گفتمان در خانواده‌ها با محوریت آثار معرفی شده در این جشنواره است.

 • محموده بندري ۱۳۹۸-۰۴-۱۱ ۱۳:۴۳

  گفت‌وگو با محموده بندری؛

  کتابداری که مسئول کتابخانه محله دوران کودکی‌اش شد/ ۱۲ ساعت کار در کتابخانه با ۱۵۰ هزار تومان

  او یکی از اعضای فعال کتابخانه ای بود که دَرِ آن روبه‌روی دَرِ منزلشان باز می‌شد. سال‌ها از آن روز می‌گذرد و امروز به عنوان مسئول همان کتابخانه، دَر کتابخانه را به روی علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی می‌گشاید. محموده دربندی در این گفت و گو خاطرات دورانی را مرور می کند که با ماهی ۱۵۰ هزار تومان روزانه ۱۲ ساعت با عشق و علاقه در کتابخانه کار می‌کرد.

 • آشتیانی ۱۳۹۸-۰۳-۲۹ ۱۵:۳۵

  مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور عنوان کرد؛

  مشارکت یک‌چهارم از کتابداران نهاد در نخستین جشنواره قصه‌گویی

  مدیرکل امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: حدود یک چهارم از تعداد کل کتابداران نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، در این جشنواره شرکت کردند و در نهایت ۵۶ شرکت‌کننده به مرحله نهایی راه یافتند که در این میان ۹ نفر از کتابداران کانون پرورش فکری و سه نفر از مربیان آموزش و پرورشی نیز حضور دارند.