یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۶

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان قروه؛

نشست تخصصی کتاب‌خوان در حوزه علمیه خواهران قروه برگزار شد

کتاب خوان قروه

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی قروه نشست تخصصی کتاب‌خوان با موضوع ادبیات پایداری در حوزه علمیه خواهران الزهرا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان، به همت اداره کتابخانه‌های عمومی قروه و با همکاری اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نشست تخصصی کتاب‌خوان با موضوع ادبیات پایداری در حوزه علمیه خواهران الزهرا برگزار شد.

در این نشست جواد عباسی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی قروه با معرفی نشست‌های کتاب‌خوان گفت: «کتاب‌خوان» عنوان نشست‌هایی است که با هدف به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌شده در قالب معرفی کتاب برگزار می‌شود. این نشست‌ها در فضایی صمیمی تجربیات مطالعاتی افراد کتاب‌خوان را با سایر علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی به اشتراک می‌گذارد. چشم‌انداز برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان توسعه رفتار مدنی رشد یافته در سراسر کشور، روستاهای دوردست و نیز جمع‌های کوچک خانوادگی است تا به‌مرورزمان به نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی منجر شود.

وی افزود: ایجاد عادت به مطالعه در بین اقشار مختلف جامعه، به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌شده، معرفی کتاب‌های مفید و کاربردی، توانمندسازی کتابداران از طریق مطالعه و آشنایی با شیوه‌های استاندارد معرفی کتاب از اهداف برگزاری این طرح است.

در ادامه این نشست کتاب‌های «قیام و انقلاب امام مهدی (عج)» توسط زهرا رستمی؛ «نسیم حیات» توسط مریم بابامحمدی؛ «حجاب» توسط لیلا حیدری؛ «نگین آفرینش» توسط زینب صائم؛ «کتاب، احیای تفکر اسلامی» توسط رقیه سوری؛ «آیینه جادو» توسط زکیه احمدی، «فتح خون» توسط پریسا ورمقانی و «گنجینه آسمانی» توسط رقیه عزیزی معرفی شد.