جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶

به همت خیر سنندجی؛

هزار جلد کتاب کمک‌آموزشی به کتابخانه‌های عمومی کردستان اهدا شد

اهدای کتاب

هزار جلد کتاب کمک‌آموزشی از سوی مدیر آموزشگاه زبان‌های خارجی سروش سنندج به کتابخانه‌های عمومی کردستان اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی کردستان، اسماعیل احمدی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اعلام این خبر گفت: شهین سیف، مدیر آموزشگاه زبان‌های خارجی سروش هزار جلد کتاب کمک‌آموزشی به‌منظور استفاده علاقه‌مندان، به کتابخانه‌های عمومی استان اهدا کرد. این کتاب‌ها با موضوعات متنوع، پس از ارسال و ثبت در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: وقف کتاب، کمک به ارتقای آگاهی و بصیرت جامعه و توسعه فرهنگی است؛ اقدامی بسیار ارزشمند و پسندیده، که توسعه کشور و سعادت جامعه را به دنبال دارد. اهدای کتاب، اهدای اندیشه است. سنت اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی به‌منظور استفاده همگانی باید به‌عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

وی با اشاره به اهدای ۴ هزار جلد کتاب از سوی مردم و سازمان‌ها به کتابخانه‌های عمومی استان در سالی که گذشت، بیان کرد: بیشترین کتاب‌های اهدایی مربوط به شهرستان‌های سنندج و مریوان بوده است. کتابخانه‌های عمومی شهید برهان عالی سنندج و امام خمینی (ره) مریوان بیشترین تعداد کتاب‌های اهدایی را از علاقه‌مندان به وقف کتاب دریافت کردند. بنابر نیاز کتابخانه‌ها، کتاب‌های کاربردی و قابل‌استفاده در کتابخانه‌های عمومی توزیع و منابع فرسوده و یا بدون مخاطب وجین می‌شود.

احمدی تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به ۹۰۰ هزار نسخه کتاب، یعنی به ازای هر دو نفر یک کتاب، در کتابخانه‌های عمومی کردستان موجود است. در سند ۱۴۰۴ نهاد کتابخانه‌های عمومی به ازای هر فرد باید چهار کتاب در کتابخانه‌ها وجود داشته باشد. افراد و اقشار مختلف می‌توانند با اهدای کتاب، کتابخانه‌های عمومی استان را در نیل به اهداف سند چشم‌انداز یاری کنند.