جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲

با حضور آیت الله انصاری قمی؛

گردهمایی یاوران امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه های عمومی کردستان برگزار شد

همایش یاوران امر به معروف

با حضور آیت الله انصاری قمی؛ گردهمایی یاوران امر به معروف و نهی از منکر در کتابخانه های عمومی کردستان در سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان، اسماعیل احمدی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در مراسمی که با حضور کارکنان و کتابداران در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی شهید مطهری سنندج برگزار شد، اظهار کرد: امر به معروف و نھی از منکر، رمز پایداری و برپایی دستورات الھی، و شور و نشاط جامعه اسلامی است.

احمدی با تاکید بر اینکه امر به معروف از جایگاه مهم و کلیدی در اسلام بهره مند است کتاب خوانی را از برترین معروفات برشمرد و گفت: این فرهنگ در صورتی که در جامعه به خوبی نهادینه شود می تواند در رفع بسیاری از مشکلات و معضلات اثرگذار باشد و به توسعه جامعه کمک کند.

آیت الله انصاری قمی نیز در این گردهمایی بر لزوم شناخت معروفات و منکرات تاکید کرد و افزود: تنها در این صورت است که می توانیم به خوبی این فریضه الهی را به جا بیاوریم.

وی بیان داشت: اساسی ‏ترین ابزار نظارت اجتماعی، همین امر به معروف و نهی از منکر است که در همه عرصه‏ها کاربرد دارد.

آیت الله انصاری قمی اضافه کرد: نخستین و مؤثرترین شیوه در امر به معروف و نهی از منکر تبلیغ عملی است و یکی از مهمترین عوامل موفقیت پیامبر اکرم(ص) و ائمه(ع) در ترویج و گسترش مکتب، توجه به این شیوه بوده است.

وی اضافه کرد: کتابخانه های عمومی می توانند در زمینه انجام این فریضه نقش تعیین کننده ای داشته باشند و جامعه را به سمت و سوی سعادت و خوشبختی سوق دهند.