دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۱

با هدف ترویج فرهنگ رضوی و با حضور کودکان و نوجوانان انجام شد؛

برگزاری هشتمین جشنواره رضوی در کتابخانه های عمومی الزهرا(س) و علامه امین

چکيده گويي و نقاشي رضوی.jpg

با هدف ترویج فرهنگ رضوی، هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه های عمومی الزهرا(س) و علامه امینی در قالب نشست های جمع خوانی، شعرخوانی و قصه گویی با حضور کودکان و نوجوانان همراه با مسابقه نقاشی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم؛ کتابخانه های عمومی الزهرا(س) و علامه امینی؛ میزبان نشست های کتابخوانی هشتمین جشنواره رضوی با حضور کودکان و نوجوانان شدند.

در کتابخانه علامه امینی، زهرا آقایی مسئول بخش کودک و نوجوان؛ علاوه بر قصه گویی و شعرخوانی از کتاب های «مژده‌ی گل: داستان‌هایی از زندگی امام رضا (ع)» نوشته‌ی محمود پوروهاب و «مهمان خراسان» گردآوری: سعید بیابانکی به معرفی منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و از شرکت کنندگان خواست تا به صورت خانوادگی در این مسابقه شرکت کنند.  در ادامه کودکان به نقاشی و تصویرسازی از از داستان های خوانده شده این کتاب اقدام کردند و چکیده ای از داستان های مورد علاقه خود را به نگارش درآوردند.

جمع خوانی از منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه الزهرا (س)

سیده زهرا عزیزی از کتابداران فعال کتابخانه عمومی الزهرا«س» نیز با هدف ترویج هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی و تبلیغ و اطلاع رسانی به اعضا و خانواده ها؛ به معرفی و چکیده گویی از کتاب های «مسافر هشتم داستان زندگی امام رضا(ع)» به روایت مژگان شیخی و «ایکاش تو را می دیدم: فرازهای تاریخی از زندگی حضرت معصومه(س)» پرداخت. در ادامه نوجوانان از منابع معرفی شده جمع خوانی و هم خوانی کردند. وی در ادامه از نوجوانان خواست در بخش آنلاین و الکترونیک این جشنواره شرکت کنند و علت آن را صرفه جویی در کاغذ و دریافت امتیازات بیشتر عنوان کرد. در پایان نیز نشست پرسش و پاسخی از مطالب خوانده شده برای اعضا برپا شد که به برندگان کارت امتیاز تعلق گرفت.