چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱

با حضور کودکان و نوجوانان نمازگزار انجام شد؛

برگزاری مسابقه نقاشی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در مصلی قدس قم

20180629_133703_HDR.jpg

با حضور کودکان و نوجوانان نمازگزار مصلی قدس استان قم، نشست های قصه گویی و شعرخوانی همراه با مسابقه نقاشی از منابع هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانههای عمومی استان قم، به همت کتابداران کتابخانه ریحانه النبی و با حضور فرزندان نمازگزاران روز جمعه، نشست های قصه گویی و شعرخوانی همراه با مسابقه نقاشی از کتاب های هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی با عناوین «مهمان خراسان:مجموعه شعر در باره امام رضا(ع)» گردآوری سعید بیابانکی و «مژده گل: داستان هایی از زندگی امام رضا(ع)» نوشته محمود پوروهاب در «مهدکودک آدینه» مصلی قدس برگزار شد.

در این نشست های دورهمی و صمیمانه که با استقبال خوب کودکان و نمازگزاران روز جمعه همراه بود؛ کتابداران کتابخانه ریحانه النبی به معرفی کتاب های این جشنواره پرداختند. سپس شرکت کنندگان با دریافت برگه های نقاشی به تصویرسازی و نقاشی از داستان های کتاب اقدام کردند.

گفتنی است این برنامه با رایزنی و تعامل مطلوب اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم با ستاد اقامه نماز جمعه و حضور مسئولان فرهنگی و روابط عمومی همراه بوده است. همچنین تبلیغات محیطی در فضای داخلی مصلی و بیرونی آن انجام شد.

این اقدام فرهنگی ـ مذهبی با هدف ترویج و تبلیغ هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در آیین عبادی ـ سیاسی نمازجمعه همراه با توزیع بروشورها تا 29 تیرماه به مدت دو ساعت و نیم توسط کتابداران و کارکنان نهاد اقامه نماز جمعه انجام می شود.