سه‌شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱

در نخستین نشست انجمن روابط عمومی ایران؛

کتاب‌های «آنچه از برند سازی بایدبدانیم» و «تحلیل گفتمان رسانه‌های جهان» رونمایی شد

عکس

در اولین نشست استانی انجمن روابط عمومی ایران همراه با یادمان روابط عمومی ایران، میرزا بابا مطهری نژاد، از کتاب‌های «آنچه از برند سازی بایدبدانیم» نوشته بهداد نامور یکتا و «تحلیل گفتمان رسانه‌های جهان» نوشته دکتر حسن بشیر رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، اولین نشست استانی انجمن روابط عمومی ایران همراه با یادمان روابط عمومی ایران، میرزا بابا مطهری نژاد، با حضور سعید ناجی، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری سمنان؛ رضا هوشمند، عضو هیئت مدیره انجمن روابط عمومی ایران؛ سید محمد ترابی، استاد پیشکسوت ادبیات فارسی؛ بهداد نامور، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی؛ تایماز سید مصطفایی، رئیس هیت مدیره  شرکت همراه مدیریت آرمانی؛ نورعلی غلامحسین نیا سماکوش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان؛ حمید رضا خدایی راد، معاون روابط عمومی استانداری سمنان؛ جمعی از مسئولان و کارشناسان روابط عمومی دستگاه های اجرایی و خبرنگاران در تالار همایش مجتمع فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان برگزار شد.

در کتاب «تحلیل گفتمان رسانه های جهان» نوشته حسن بشیر، مقالات علمی و پژوهشی منتشر شده است.

کتاب «آنچه از برندسازی باید بدانیم» نوشته بهداد ناموریکتا، مجموعه‌ای از نکات مربوط به فرآیند برندسازی است که باعث می‌شود علاقه‌مندان این حوزه دیدگاه جامع‌تری نسبت به برندسازی پیدا کنند. این کتاب برای علاقه‌مندان به موضوعات مربوط به برند و برندسازی و کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، مناسب است.

رونمایی کتاب موجب توسعه کتاب و کتابخوانی می شود

حمید رضا خدایی راد، معاون روابط عمومی استانداری سمنان در حاشیه برگزاری این مراسم در گفتگویی  گفت: رونمایی و نقد کتاب موجب توسعه کتاب و کتابخوانی  می شود. ترویج فرهنگ مطالعه موجب پیشرفت جامعه می شود.

خدایی راد با اشاره به این مطلب که ترویج فرهنگ مطالعه موجب پیشرفت جامعه می شود، افزود: برای ترویج فرهنگ مطالعه نیازبه عزم همگانی داریم.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه های اجرایی می توانند با همکاری و تعامل برنامه‌های متنوع فرهنگی در راستای ترویج کتابخوانی برگزار کنند، از آمادگی واحد روابط عمومی استانداری سمنان جهت برگزاری برنامه‌های فرهنگی با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان خبر داد.

 وی با اشاره به نقش روابط عمومی ها در دستگاه های اجرایی افزود: مسئولان و کارشناسان روابط عمومی مهمترین پل ارتباطی بین مردم و مسئولان دستگاه اجرایی محسوب می‌شوند.

وی بر نقش فعال روابط عمومی‌ها در ارتقای اطلاع‌رسانی تاکید کرد و افزود: روابط عمومی‌ها  اگر کارشان  را به‌درستی انجام دهند، اطلاع‌رسانی نیز به‌خوبی در سطح استان سمنان رونق می‌گیرد.

آئین رونمایی و نقد و بررسی کتاب در اولویت کاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی قرار دارد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان نیز در حاشیه برگزاری این مراسم در گفتگویی اظهار داشت: در حال حاضر برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان سمنان در حال برگزاری است. رونمایی کتاب از جمله برنامه‌ های مهم فرهنگی محسوب می شود.

نورعلی غلامحسین نیا سماکوش از استقبال چشمگیر فرهنگ دوستان استان سمنان از برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد.

وی در خصوص نقش روابط عمومی در دستگاه های اجرایی  گفت: عشق و علاقه به کار از جمله عوامل مهم فعالیت در روابط عمومی است .

وی مهمترین وظیفه روابط عمومی ها را برقراری ارتباط با مردم و مخاطبان برای دریافت نظرات و پیشنهادات آنان و ارائه نظرات و فعالیت ها دستگاه اجرایی  به مردم برای ایجاد اعتماد دانست و گفت: ارتباط با کارکنان و مسئولان در داخل اداره برای ایجاد فضایی صمیمی در راستای بالا بردن کارایی آنها از دیگر وظایف روابط عمومی ها است.

سماکوش با اشاره به این که روابط عمومی پل ارتباطی یا حلقه ای واسط بین مردم و سازمان مربوطه عمل می کند، اذعان داشت: روابط عمومی زبان گویا، گوش شنوا، امین مردم، مرکز مستقل و نماد سازمان و مشاور و بازرس و چشم بینای سازمان قلمداد می شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با اشاره به این که در یک سازمان اطلاع یابی و اطلاع رسانی، ایجاد ارتباط و نفوذ در افکار عمومی از وظایف روابط عمومی ها محسوب می شود، اظهار داشت: روابط عمومی صرفا یک شغل یا حرفه نیست، یک ویژگی اخلاقی است که باید برای پرورش و گسترش آن در جامعه تلاش کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 2 =