دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱

حضور دانش آموزان در مهمانی کتاب و کتابخانه(۹)

اجرای ۶۰۰ برنامه فرهنگی در مدارس آذربایجان‌غربی توسط کتابداران

فعالیت کتابخانه های آذربایجان غربی در مدارس- نشست کتابخوان - میاندوآب

با همکاری مدارس و کتابخانه‌های عمومی آذربایجان غربی، از ابتدای سال ۱۳۹۷ تاکنون دانش‌آموزان استان مخاطب بیش از ۶۰۰ برنامه‌ فرهنگی بوده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی، علی فیروزنیا، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اظهار داشت: در سال ۹۷ به همت کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان غربی بیش از ۶۰۰ برنامه فرهنگی در مدارس و با مشارکت دانش‌آموزان در کتابخانه اجرا شده است.

فیروزنیا عنوان کرد: ۲۸ درصد از کل اعضای کتابخانه‌های عمومی استان را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند و نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای، مسابقات کتابخوانی، کلاس های آموزشی، نشست‌های جمع‌خوانی، نشست‌های قصه‌گویی، معرفی و ترویج کتاب‌های طرح «کتاب‌خوان ماه» در مدارس و طرح «باهم بخوانیم» از جمله برنامه‌های فرهنگی اجرا شده برای دانش‌آموزان بوده است.

وی با اشاره به برگزاری بیش از ۲۵۰ نشست کتاب‌خوان در مدارس، افزود: خانواده، نظام آموزشی، وسایل ارتباط جمعی و کتابخانه از عوامل موثر در توسعه فرهنگ مطالعه هستند. کتابخانه‌های عمومی با اجرای برنامه‌های فرهنگی و ایجاد فرصت‌های مطالعه برای همه به ویژه دانش آموزان، می‌توانند آنها را به مطالعه علاقمند کنند. از ابتدای سال ۹۷ تاکنون، بیش از ۲۳۰۰ دانش‌آموز در نشست‌های کتاب‌خوان مدرسه‌ای شرکت کرده‌اند.

 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی بیان کرد: فلسفه برای کودکان و نوجوانان، سواد رسانه‌ای، شیوه استفاده از کتاب های مرجع، نقاشی، کاردستی و داستان‌نویسی در قالب بیش از ۱۰۰ کلاس آموزشی برای دانش‌آموزان برگزار شده است.

وی طرح «باهم بخوانیم» را از برنامه‌های  ویژه دانش آموزان در دو کتابخانه «گنج دانش» ارومیه و «ملت» تکاب دانست و گفت: مسابقات کتابخوانی مکتوب، مسابقات نقاشی، بازدید از کتابخانه‌های عمومی، نشست‌های قصه‌گویی و نشست‌های جمع‌خوانیاز برنامه‌های فرهنگی مورد استقبال دانش‌آموزان بوده است.

گفتنی است، ۱۶۱۱۴ دانش‌آموز عضو کتابخانه‌ های عمومی استان آذربایجان غربی هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 2 =