یکشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۴

در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی انجام شد؛

بازدید نماینده مردم شاهرود و میامی از کتابخانه عمومی الغدیر

دیدار

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی از کتابخانه عمومی الغدیر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، سید حسن حسینی شاهرودی، نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود، در آستانه هفته کتاب و کتابخوانی  جهت بررسی فعالیت‌های عمرانی انجام شده و گفتگو با کتابداران از کتابخانه عمومی الغدیر شهرستان میامی بازدید کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی ضمن تبریک فرارسیدن هفته کتاب و کتاب‌خوانی، بیان کرد: باید برای برگزاری فعالیت‌های فرهنگی در کتابخانه‌ها تلاش شود.

سید حسن حسینی شاهرودی با تاکید بر اینکه باید بسترهای لازم جهت جذب مخاطبان به کتابخانه فراهم شود، عنوان کرد: باید جانبازان و معلولان بتوانند به راحتی از فضاهای فرهنگی استفاده کنند.

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی نقش کتابداران را در جذب مخاطب مهم دانست و گفت: کتابداران جهادگران فرهنگی هستند و به رونق کتابخوانی کمک می کنند.

حسینی خواستار توجه خانواده ها به کتاب و کتابخوانی شد و اظهار داشت: جوانان کشور برای پیشرفت در رشته های مختلف علمی نیاز به توجه گسترده به کتاب دارند. جوانان باید به این باور برسند که استقلال در بخش های مختلف، با تلاش محقق می شود.

حسینی به برخی موانع گسترش کتابخوانی اشاره کرد و اظهار داشت: رفتارهای غلط با کودکان و مناسب نبودن برخی فضاهای مطالعه از جمله موانع گسترش کتابخوانی است.

در ادامه کمال ترابیان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان میامی با اشاره به این مطلب که کتابخانه‌های عمومی شهرستان با اعتباری بالغ بر دو میلیارد و ۳۴۷ میلیون ریال از بخش تملک دارایی و سرمایه ای استان در سال گذشته تجهیز و تعمیر شدند، افزود: اعتبار تخصیص یافته برای خرید قفسه،کمد نشریات، میزکودک، میز مطالعه، صندلی چوب و پیشخوان کتابخانه‌های عمومی الغدیر، ابن یمین فریومدی و حضرت علی اکبر(ع) و ساخت سالن مطالعه خواهران و برادران، رنگ آمیزی، کفپوش و ... هزینه شده است.

کمال ترابیان ضمن قدردانی از مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان جهت پیگیری تجهیز و تعمیر سه کتابخانه‌ عمومی شهرستان میامی گفت: کتابخانه‌های عمومی این شهرستان از فضای محیطی مطلوبی برخوردار هستند.

وی با اشاره به این مطلب که برنامه‌های فرهنگی متنوع در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان درحال برگزاری است، بیان کرد: مردم استقبال چشمگیری از برنامه‌های فرهنگی کتابخانه‌ها دارند.

وی از افتتاح کتابخانه عمومی ثامن الائمه (ع) روستای نام نیک با مساحت ۲۰۰ متر در هفته کتاب‌ و کتابخوانی سال جاری خبر داد و گفت: در حال حاضر این کتابخانه به میز، صندلی، قفسه و رایانه مجهز شده است و در آینده نزدیک تجهیزات بیشتری برای این کتابخانه خریداری خواهد شد. این مرکز در حال حاضر مجهز به ۵۰ قفسه کتاب و ۵۰۰ جلد کتاب در موضوعات مختلف است و در آینده نزدیک سهمیه اولیه برای غنی سازی و تقویت منابع کتابخانه از تهران ارسال می شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 5 =