دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۵

با حضور مسئولان استانی برگزار شد؛

مراسم افتتاح کتابخانه عمومی خرد روستای جلیان

افتتاح کتابخانه عمومی جلیان

همزمان با هفته کتاب مراسم افتتاح کتابخانه عمومی روستای جلیان و کلنگ زنی کتابخانه عمومی شهر نوبندگان فسا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان فارس، به مناسب هفته کتاب مراسم افتتاح کتابخانه عمومی روستای جلیان و کلنگ زنی کتابخانه عمومی شهر نوبندگان فسا برگزار شد.

در این مراسم که ۱۹ آبان ماه با حضور روح الله منوچهری، مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس؛ سلیمان کرمی، فرماندار فسا و جمعی از مسئولان شهرستان فسا و بخش نوبندگان همراه بود، کتابخانه عمومی «خرد» در روستای جلیان از بخش نوبندگان به بهره برداری رسید و کلنگ کتابخانه عمومی شهر نوبندگان به زمین زده شد.

روح الله منوچهری در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی خرد درباره این کتابخانه گفت: در سال ۱۳۹۰، همزمان چهار کتابخانه روستایی در فارس کلنگ زنی شد؛ از این میان، دو کتابخانه عمومی «اباعبدالله الحسین» جایدشت فیروزآباد و سیوند مرودشت افتتاح شد و کتابخانه عمومی «خرد» سومین کتابخانه این طرح است که امروز افتتاح می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس اضافه کرد: پس از اینکه این ساختمان را تحویل گرفتیم، تمام تجهیرات چوبی، رایانه ای و منابع این کتابخانه تکمیل شده و کتابدار این کتابخانه نیز از افراد ساکن در روستای جلیان انتخاب شده است.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فسا نیز در ادامه عنوان کرد: کتابخانه عمومی خرد در مساحت ۳۵۰ مترمربع و با زیربنای ۱۳۵ متر به بهره برداری رسیده و جمعیت بیش از هشت هزار نفری روستای جلیان و روستاهای اطراف، از این کتابخانه بهره مند می شوند.

محمدحسین فیروزی ادامه داد: این کتابخانه با هزینه ۲ میلیارد و ۱۰۰میلیون ریال ساخته و تکمیل شده است و با داشتن سه هزار منبع کار خود را از امروز آغاز می کند.

کلنگ‌زنی کتابخانه عمومی در یکی از شهرهای فاقد کتابخانه فارس

مدیرکل کتابخانه های عمومی همچنین در مراسم کلنگ‌زنی کتابخانه نوبندگان ضمن قدردانی از همکاری فرماندار فسا در به ثمر رسیدن این پروژه گفت: حمایت های فرماندار فسا برای کد دار کردن این کتابخانه از صفر ستودنی است و این اولین کتابخانه ای است که توانسته ایم از ابتدای کلنگ زنی آن را در بین پروژه های کددار قرار دهیم و برای ساخت آن اعتبار تخصیص یافته است.

منوچهری با تصریح اینکه حیف است که شهری با این پیشینه از کتابخانه محروم باشد، افزود: در فارس بیست شهر فاقد کتابخانه داریم که برای آنها برنامه ریزی شده است؛ خوشبختانه امروز شاهد کلنگ زنی کتابخانه عمومی در نوبندگان به عنوان یکی از این شهرهای اولویت دار هستیم.

سلیمان کرمی فرماندار ویژه شهرستان فسا نیز در این مراسم گفت: پس از پیگیری های بسیار این پروژه به ثمر رسید و امیدواریم درخصوص شهر قره‌بلاغ فسا نیز که هنوز کتابخانه عمومی ندارد، زودتر اقدام شود.

فرماندار فسا تصریح کرد: سابقه مردم نوبندگان و نگاه آنها به کتاب و کتابخانه خود نشان از توجه مردم این شهر به ترویج فرهنگ است. لازم است که اداره کل راه و شهرسازی نیز به عنوان مجری این طرح اهتمام ویژه ای داشته و با جذب پیمانکار بومی این کتابخانه ظرف یک سال به بهره برداری برسد.

گفتنی است، پروژه کتابخانه عمومی شهر نوبندگان در متراژ ۲۲۰ متر مربع در بافت جدید شهر واقع شده است و تاکنون در حدود ۲ میلیارد و ۷۰۰میلیون ریال به ساخت این کتابخانه تخصیص یافته است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 9 =