سه‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۴

در راستای هم افزایی دستگاه های اجرایی انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان

س

همزمان با آغاز هفته کتاب و در راستای هم افزایی دستگاه های اجرایی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در دومین روز از هفته کتاب، حجت الاسلام و المسلمین محمد ذاکری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان طی دیدار با حجت الاسلام و المسلمین احمد پهلوانی، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان بیان کرد: ترویج کتاب و کتابخوانی از مباحث مشترک کانون های فرهنگی هنری مساجد و کتابخانه های عمومی است که با برگزاری نشست های مؤثر کارشناسان حوزه کتاب این دو مجموعه، برنامه‌های مؤثری جهت ترویج کتابخوانی، قابل تدوین است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر کتاب در کشور ما غریب واقع شده است، بیان کرد: یکی از شاخص های سنجش رشد و توسعه در هر کشوری، میزان سرانه مطالعه است و با افزایش آن، ملت ها در مسیر توسعه و پیشرفت قرار خواهند گرفت.

 حجت الاسلام و المسلمین پهلوانی، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان در این نشست ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، به بیان ظرفیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد در ترویج کتابخوانی پرداخت و گفت: هم اکنون ۱۳۸ کتابخانه مخزن بسته با ۲۵۷ هزار و ۴۱۷ جلد کتاب و ۱۲۶ کتابخانه مخزن باز با ۱۴ هزار و ۹۶۰ جلد کتاب در سطح مساجد هرمزگان وجود دارد.

وی با بیان اینکه از مجموع کتابخانه های مخزن بسته مساجد، ۷۹ کتابخانه روستایی و ۵۹ کتابخانه شهری و از مجموع کتابخانه های مخزن باز نیز ۷۲ کتابخانه روستایی و ۵۴ کتابخانه شهری است، افزود: فضای کتابخانه های مخزن بسته مساجد هرمزگان شش هزار و ۴۶۲ مترمربع است.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان خاطرنشان کرد: ۲۳ هزار و ۲۳۹ نفر عضو ثابت کتابخانه های مساجد استان هرمزگان هستند.

پهلوانی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به میزبانی کانون های مساجد هرمزگان اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون بیش از ۱۲ جلد کتاب شامل سخنرانی ها و مقالات منتخب توسط این کانون منتشر شده است.

وی با بیان اینکه کتاب ارزشمند صحیفه سجادیه محور کنگره بین المللی امام سجاد(ع) است، گفت: مرکز تخصصی صحیفه سجادیه با هدف تربیت کارشناس متخصص در این حوزه در قم در حال فعالیت است و امیدواریم به زودی کتابخانه تخصصی صحیفه سجادیه نیز آغار به کار کند.

وی در پایان افزود: دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان آمادگی دارد تا از ظرفیت کانون های فرهنگی هنری، کتابخانه های مساجد، کانون های تخصصی و خبرگزاری شبستان برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی استفاده کند.

آموزش کتابداران، همایش مشترک تجلیل از کتابداران، شناسایی روستاهای دوستدار کتاب و تقویت زیرساخت های کتاب و کتابخوانی در آن ها، تشویق اعضای کانون ها و کتابخانه های مساجد به عضویت در کتابخانه های عمومی، اهدای کتاب و تجهیز کتابخانه های مساجد از جمله موضوعاتی بود که در این دیدار پیرامون آن ها بحث و تبادل نظر شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 1 =