سه‌شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۶

طی صدور پیامی؛

استاندار سمنان فرارسیدن هفته کتاب را تبریک گفت

عکس

سید شهاب الدین چاوشی، استاندار سمنان در پیامی فرارسیدن هفته کتاب و روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان، سید شهاب الدین چاوشی، استاندار سمنان در پیامی هفته کتاب و کتابخوانی را به تلاشگران این عرصه تبریک گفت.

«ن والقلم و ما یسطرون»

بیست و چهارم آبان ماه هر سال به منظور ارج نهادن به قشر فرهیخته کتابداران و نویسندگان بی چشم داشت عرصه علم و دانش و تمام متولیان فرهنگ مکتوب کشور، بعنوان روز کتاب، کتاب‌خوانی وکتابدار ثبت شده است؛ روزی که در تقویم‌ها ماندگار شد تا اهمیت و جایگاه تلاشگران عرصه اندیشه و قلم در ذهن‌هاجاودانه شود و همچون برگ زرینی در تاریخ بدرخشد.

ما مسلمانان مفتخر به داشتن کتابی ژرف، به نام قرآن هستیم، بی پایان و پرگهر. و دین اسلام پرچمدار اندیشه و معرفت بن مایه کتاب. صدها اندیشمند بزرگ جهان اسلام گواه روشنی هستند بر جایگاه رفیع علم و کتابت در بین مسلمانان.

اما امروز بال و پر شکسته فرهنگ مطالعه ما نیازمند مرهمی چون کتاب‌خوانی است و مجالست با کتاب زمینه ساز حرکت های علمی و فرهنگی بیشماری خواهد بود و این موضوع  طلب می کند از کتاب و از نقش کتابخانه‌های عمومی به عنوان راهی برای رشد فرهنگی افراد جامعه غافل نباشیم.

کتابخانه‌های عمومی از نماد های حضور یک ملت در دنیای جدید هستند؛ چراکه برای درک دنیا ناگزیر از کتاب هستیم و چه جایی بهتر از کتابخانه‌های عمومی که مردم  و کتاب را همزمان گردهم می آورند.

کتابخانه‌های عمومی این فرصت را برای همه افراد جامعه فراهم می کنند که به شکلی فعال در امور فرهنگی و اجتماعی جامعه خود دخالت داشته و در فرآیندهای فرهنگی جامعه نقش موثری ایفا کنند. عزم این نهاد، کمک به بالندگی و شکوفایی استعدادهای فردی، در راستای تولید اندیشه، علم و غنای فرهنگ جامعه می باشد. وظیفه همگان است که با استقبال از این مکان ارزشمند، بر شکوفایی استعدادهای نهفته میهن اسلامیمان بیفزایند.

استان سمنان دیار دارالمرحمه، به‌عنوان مهد عرفان و خرد برخود می بالد که اندیشمندان و بزرگانی همچون بایزید بسطامی و ابوالحسن خرقانی، علاء الدوله سمنانی و ابن یمین فریومدی و ... را در طول سده های تاریخی در دامان خود رشد داده است و در زمان حاضر نیز با وجود کتابداران مشاور، امین و آگاه سعی در بستر سازی برای شکل گیری و هدایت افراد برای تبدیل شدن به سرمایه اجتماعی و فرهنگی دارد.

۲۴آبان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار را  به خادمان حوزه کتاب و کتاب‌خوانی، تلاشگران عرصه اندیشه و قلم و پاسداران فرهنگ مکتوب به ویژه کتابداران و پرسنل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان تبریک عرض نموده و آرزوی موفقیت و سربلندی را برای یکایک این عزیزان دارم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 4 =