پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷

مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار/۵

کتابخانه‌های عمومی برگزیده کشور معرفی شدند

تقدير از برگزيدگان

کتابخانه‌های عمومی برگزیده کشور در چهار بخش «نهادی شهری»، «نهادی روستایی»، «مشارکتی و مستقل» و کتابخانه برتر به لحاظ کار گروهی، و همچنین مسئول برتر کتابخانه های مشارکتی معرفی و تقدیر شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مراسم بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، روز پنجشنبه ۲۴ آبان، همزمان با بزرگداشت مقام علامه طباطبایی،  با حضور سید محمود دعایی، پروین داداندیش، عبدالله جاسبی، معصومه ابتکار، جمعی از مسئولان و مدیران فرهنگی کشور، دبیرکل نهاد، مشاوران، معاونان و مدیران کل و جمعی از کتابداران برگزیده کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور  برگزار شد.

بخشی از این مراسم به معرفی کتابخانه‌های عمومی برگزیده کشور در چهار بخش «نهادی شهری»، «نهادی روستایی»، «مشارکتی و مستقل» و کتابخانه برتر به لحاظ کار گروهی اختصاص داشت که اسامی کتابخانه‌های برگزیده به شرح زیر ارائه می‌شود:

کتابخانه‌های نهادی شهری

کتابخانه عمومی امام رضا(ع) شهرستان مهران در استان ایلام

کتابخانه درجه ۴ تأسیس شده در سال ۱۳۷۲

این کتابخانه به دلیل فضاسازی مناسب بخش‌های مختلف خود(مخزن، نشریات، سالن‌های مطالعه و کودک)، آماده‌سازی صحیح منابع کتابخانه و اجرای دقیق دستورالعمل‌ها، ارائه خدمات مناسب به نوسوادان، فعلیت‌های ویژه در اجرای برنامه‌های فرهنگی مناسبتی، جلسات مطالعاتی و برگزاری نمایشگاه‌های مستمر از منابع کتابخانه‌ای به عنوان یکی از کتابخانه‌های برتر شهری نهاد معرفی شد.

مسئول کتابخانه: آمنه پورجمال                                                                                          

همکاران کتابخانه: فاطمه بشاره صیفی، کلثوم وحیدی نیا، شهلا سرواندام، مریم گلچین

کتابخانه علی بن ابیطالب(ع) شهرستان خمینی‌شهر در استان اصفهان

کتابخانه درجه ۵ تاسیس شده در سال ۱۳۷۸

این کتابخانه به دلیل اطلاع‌رسانی و تسهیل در ارائه خدمات به اعضا از طریق نصب راهنماهای مناسب در سطح شهر، بخش‌های مختلف کتابخانه، شاداب‌سازی فضاهای مختلف کتابخانه، نظم مناسب و رعایت دقیق دستورالعمل‌ها، توجه ویژه به ارائه خدمات به گروه‌های خاص، اجرای بیش از ۶۰ برنامه فرهنگی ویژه کودکان و برگزاری بیش از ۵۰ جلسه مطالعاتی در کتابخانه به یکی از کتابخانه‌های برتر شهری نهاد معرفی شد.

مسئول کتابخانه: سمیه نقی تبار

همکاران کتابخانه: سمیرا صانعی

کتابخانه رضی‌الدین آرتیمانی

کتابخانه درجه ۵ تأسیس شده در سال ۱۳۷۲

این کتابخانه به دلیل تهیه و نصب خلاقانه راهنماهای کتابخانه‌ای  و ایجاد سهولت دسترسی به منابع برای اعضای کتابخانه، اداره مناسب بخش‌های مختلف کتابخانه با رعایت دقیق دستورالعمل‌ها، فضاسازی و محوطه‌سازی مناسب بخش‌های داخلی، اجرای مستمر فعالیت‌های فرهنگی در بخش کودک و برگزاری برنامه‌های مناسبتی به عنوان یکی از کتابخانه‌های برتر شهری نهاد معرفی شد.

کتابخانه‌های نهادی روستایی

کتابخانه قائم(عج) قباق تپه

شهرستان کبودرآهنگ استان همدان

تأسیس شده در سال ۱۳۸۷

این کتابخانه به دلیل فعالیت در اجرای نشست‌های کتابخوان، اجرای مناسب فعالیت‌های بخش کودک، فضاسازی مناسب بخش‌های مخزن، سالن مطالعه، نشریات و مرجع و رعایت صحیح دستورالعمل‌ها در آماده‌سازی منابع به عنوان یکی از کتابخانه‌های برتر روستایی معرفی شد.

مسئول کتابخانه: مائده خدابنده‌لو

کتابخانه شهید حسینعلی رستگار قادیکلای بزرگ

تأسیس شده در سال ۱۳۹۵

این کتابخانه به دلیل رعایت دقیق دستورالعمل‌ها در کتابخانه، معرفی مناسب کتابخانه به روساییان، اداره مناسب بخش‌ها، ارائه خدمات دیداری شنیداری در روستا، فعالیت مناسب در اجرای برنامه‌های فرهنگی و برگزاری قریب به ۱۲۰ برنامه مناسبتی به عنوان یکی از کتابخانه‌های برتر روستایی نهاد معرفی شد.

مسئول کتابخانه: مهلا یعقوبی

کتابخانه امام صادق(ع) بابانظر

تأسیس شده در سال ۱۳۹۱

این کتابخانه به دلیل فضاسازی و نظم مناسب بخش‌های داخلی کتابخانه، اداره مناسب بخش‌ها و رعایت کامل دستورالعمل‌ها و فعالیت در اجرای برنامه ‌های فرهنگی حوزه کودک و برنامه‌های مناسبتی به عنوان یکی از کتابخانه‌های برتر روستایی نهاد معرفی شد.

مسئول کتابخانه: صغری صریحی کامل

کتابخانه‌های برتر مشارکتی

کتابخانه عمومی مکتب جعفری

کتابخانه درجه ۵؛ شهرستان شیراز در استان فارس

این کتابخانه به دلیل تبلیغات، اطلاع‌رسانی و تعامل شایسته با مخاطبین کتابخانه، فضاسازی استاندارد محیط داخلی کتابخانه، آماده‌سازی و خدمات فنی مناسب منابع کتابخانه‌ای، فعالیت مناسب در برگزاری برنامه‌های فرهنگی از جمله نشست‌های کتابخوان کتابخانه‌ای و مدرسه‌ای، جلسات جمع‌خوانی، اجرای برنامه‌ها و نمایشگاه‌های مناسبتی در محل کتابخانه به عنوان یکی از کتابخانه‌های برتر مشارکتی معرفی شد.

مسئول کتابخانه: سمیه حقیقت

کتابخانه عمومی بنت‌الهدی

کتابخانه درجه ۹؛ شهرستان فومن استان گیلان

این کتابخانه به دلیل اطلاع‌رسانی مناسب به مراجعین، فراهم آوری دسترسی مناسب عموم به کتابخانه، فضاسازی مناسب محیط داخلی کتابخانه، فعالیت در زمینه برگزاری برنامه‌های فرهنگی ویژه کودکان و برگزاری نمایشگاه‌ها و نشست‌های کتابخوان روزانه به عنوان یکی از کتابخانه‌های برتر مشارکتی معرفی شد.

مسئول کتابخانه: بنت‌الهدی آقاجانی

کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع)

کتابخانه درجه ۷؛ شهرستان یزد در استان یزد

این کتابخانه به دلیل فرآهم آوری پایگاه مناسب فرهنگی برای مددجویان، اجرای طرح‌های خلاقانه در راستای ترویج مطالعه و کتابخوانی و اوقات فراغت، فعالیت در برگزاری برنامه‌های فرهنگی متنوع مانند نشست‌های کتابخوان، جمع‌خوانی، معرفی کتاب، برپایی نمایشگاه‌ها و ارائه دوره مشاوره و دوره‌های آموزشی به مددجویان، به عنوان یکی از کتابخانه‌های برتر مشارکتی معرفی شد.

کتابخانه برتر به لحاظ کار گروهی

کتابخانه عمومی شهید اول کوهبندان

کتابخانه درجه ۴ تأسیس شده در سال ۱۳۴۸

مهدیه حاجی‌زاده، مسئول کتابخانه با رتبه ۲۴ کشوری؛ مهدیه ایزدی، کتابدار با رتبه ۳۷ کشوری؛ نسیبه خالداری، کتابدار با رتبه ۱۹ کشوری؛ لیلی شبانی، کتابدار با رتبه ۴۰ کشوری

مسئول برتر کتابخانه های مشارکتی

صفا رنجبر کوچکسرایی-مسول کتابخانه گنجینه نور از استان مازندران

زهرا هدایتی- مسئول کتابخانه بنیاد سیدالشهداء از استان کرمان

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 1 =