یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل مطرح کرد؛

لزوم اهتمام نهادهای فرهنگی اردبیل به رفع مهجوریت کتاب

جلسه انجمن

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان گفت: ضروری است نهادها و دستگاه های فرهنگی در رفع مهجوریت کتاب و ترویج فرهنگ مطالعه همت کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان با حضور علی نواداد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و اعضای انجمن برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل در این جلسه، اظهار داشت: بخشی از برنامه های ترویج مطالعه می تواند توسط دستگاه های فرهنگی عملیاتی شود. اجرای ایده های نو و خلاق در ادارات مختلف به ویژه دستگاه های فرهنگی می تواند در ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش سرانه مطالعه نقش مهمی ایفا کند.

وی افزود: در راستای توسعه فضاهای مورد نیاز کتابخانه ای، ادارات می توانند ساختمان های بلااستفاده خود را به کتابخانه اختصاص داده و  در ارتقای شاخص های فرهنگی موثر باشند.

نواداد معتقد است نگاه اداری به مقوله کتاب و کتابخوانی مقبول نیست و ضروری است کتاب و فرهنگ مطالعه در بین توده های مردم ترویج شود.

وی با بیان اینکه در این راستا سازمان های مردم نهاد نیز باید مشارکت جدی داشته باشند، اضافه کرد: رسانه ها و صدا و سیما می توانند نقش موثری در ترویج فرهنگ مطالعه داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری اردبیل به ضرورت تقدیر و تشویق فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی و عدم ایجاد مانع در روند فعالیت آن ها تاکید کرد.

رشد ۲۲ درصدی اعضای کتابخانه های عمومی اردبیل

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه از رشد ۲۲ درصدی اعضای کتابخانه های عمومی این استان در هفت ماه نخست سال جاری به نسبت مدت مشابه در سال گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر تعداد اعضای کتابخانه های عمومی استان ۵۹ هزار و ۱۲۰ نفر است.

وی افزود: عضویت در کتابخانه ها بیشتر از سوی بانوان مورد استقبال قرار گرفته و از کل اعضای کتابخانه ها ۳۰ هزار و ۳۶۰ نفر  بانوان هستند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بیان کرد: در یک سال گذشته برنامه های متنوعی به منظور فرهنگ سازی مطالعه اجرا شده است که همچنان ادامه دارد.

عزیزخانی با اشاره به تدارک بیش از ۵۰ برنامه فرهنگی در هفته کتاب، اضافه کرد: در ۲۴ آبان ماه نیز امکان عضویت رایگان در کتابخانه ها فراهم شده است.

وی به فعالیت ۷۷ باب کتابخانه در سطح استان اشاره و تصریح کرد: تجهیز و توسعه کتابخانه ها نیز در یک سال گذشته دنبال شده و همچنان ادامه دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: تالار بیضا کتابخانه شهید مطهری اردبیل به صورت کامل بازسازی شده و در هفته کتاب با حضور مسئولین استانی به بهره برداری می رسد.

عزیزخانی خواستار مشارکت دستگاه های اجرایی در اجرای برنامه های فرهنگی شد و تاکید کرد: مشارکت معنوی و مادی دستگاه ها به منظور ترویج فرهنگ مطالعه مورد انتظار است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 6 =