یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷

خیر کتابخانه ساز زنجانی:

خیّرین باید در گسترش و ترویج فرهنگ کتابخوانی پیشگام باشند

حال خوش خواندن - کراپ‌شده

سید افضل موسوی، خیّر کتابخانه‌ساز زنجانی اظهار داشت: خیّرین باید در توسعه و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی پیشگام باشند؛ چراکه مشارکت در این بخش باقیات و صالحات را به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، سید افضل موسوی، خیّر کتابخانه‌ساز به مناسبت هفته کتاب بیان داشت: اهمیت کتاب و کتابخوانی به وضوح بر همگان آشکار است و در این میان حضور و مشارکت فعالانه خیّرین در توسعه و احداث کتابخانه ها، سهم بسزایی در توسعه و تعمیق فرهنگ مطالعه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: هر فردی می تواند با توجه به بضاعت و توان خود در پویایی و ترویج کتابخوانی نقش آفرین باشد؛ از اهدای یک کتاب به کتابخانه گرفته تا تجهیز کتابخانه ها و حتی کمک در امر تعمیر و بازسازی کتابخانه های قدیمی، همگی اقداماتی است که اجر دنیوی و اخروی دارد و بی تردید حرکتی رو به کمال است.
این خیّر کتابخانه‌ساز ادامه داد: احداث کتابخانه ها علاوه بر ایجاد امکان دسترسی آزاد افراد به منابع مورد نیاز، میراثی ماندگار برای آیندگان محسوب می شود که در مسیر تعالی و رشد قدم بردارند.
وی بیان کرد: عموم مردم از دوران کودکی با کتاب و کتاب خوانی مأنوس هستند که این روند در دوران تحصیل و دانشگاه نمود بیشتری دارد، اما باید تلاش کرد این سیر تنها در دروس اجباری خلاصه نشده و به یک علاقه مندی و لذت کتابخوانی تبدیل شود.

موسوی افزود: کتاب میراث بسیار ارزشمندی از گذشته های دور محسوب می شود که به مخاطبان منتقل شده و امروزه به راحتی در دسترس همگان قرار دارد که باید آن را مغتنم دانست.
وی اظهار داشت: گسترش کتاب و کتابخوانی به پیشرفت علم و تکنولوژی کمک شایانی کرده و این موضوع در ابعاد مختلف زندگی بشر به خوبی نمایان است.
این خیّر کتابخانه‌ساز خاطرنشان کرد: کتاب و کتابخوانی، پله ترقی برای کسب موفقیت های مختلف است و سرمایه گذاری برای ترویج این حوزه می تواند نتایج خوب و مثبتی برای هر جامعه ای به دنبال داشته باشد.
گفتنی است، سیدافضل موسوی از خیّرین فعال استان زنجان است که علاوه بر مشارکت با بنیاد مصلی نژاد در احداث کتابخانه عمومی به مساحت ۶۵۰۰ مترمربع که امروزه بزرگترین کتابخانه عمومی استان زنجان است، منزل پدری خود را نیز با مساحت ۲۸۵ مترمربع در اختیار اداره کل کتابخانه ها قرار داد. هم اکنون این فضا با عنوان کتابخانه عمومی سیدسجاد و سیده فاطمه موسوی در حال خدمات رسانی به مراجعین است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 3 =