یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷

امام جمعه شهر یاسوج تأکید کرد؛

کتابداران و متولیان کتاب مسئولیتی بزرگ برعهده دارند

دیدار با امام جمعه شهر یاسوج

کتابداران و کارشناسان کتابخانه های عمومی استان کهگیلویه وبویراحمد در آستانه هفته کتاب با حجت الاسلام والمسلمین سید اصغر حسینی امام جمعه شهر یاسوج دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی کهگیلویه وبویراحمد، کتابداران و کارشناسان کتابخانه های عمومی استان در آستانه هفته کتاب  با حجت الاسلام  والمسلمین سید اصغر حسینی امام جمعه شهر یاسوج دیدار کردند.
در این دیدار یاسر رحیمیان سرپرست کتابخانه های عمومی استان ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت کتابخانه های عمومی استان به تشریح برنامه های هفته کتاب و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار پرداخت.

در این دیدار امام جمعه شهر یاسوج گفت: امروزه در عصر پیشرفت های چشمگیر علم درعرصه دانش و نوآوری، کتاب نه تنها اهمیت خود را از دست نداده بلکه ابعاد گسترده تر، تازه تر و جلوه ای پایدارتر یافته است و بی گمان آنان که گام های بلندی در وادی پیشرفت های گوناگون برداشته اند هرگز با کتاب و کتابخوانی بیگانه نبوده اند و مطالعه و کتابخوانی را به عنوان یک عنصر اصلی و ضروری در زندگی خود دانسته اند.

حجت الاسلام والمسلمین سید اصغر حسینی تصریح کرد: امروز هر اقدامی که به گسترش سطح آگاهی عمومی بینجامد و نیروی تفکّر و قدرت درک معارف را در مردم با استعداد ما تقویت کند، حسنه ایی بزرگ است وبه گفته بزرگان دین کتاب، دروازه ای به سوی گستره دانش و معرفت است و کتاب خوب، یکی از بهترین ابزارها و عامل پیشرفت و ترقی و کمال بشری است.

وی اظهار داشت: خوشبختانه برخورداری فرهنگ ما که زایده نگرش ها و پویش های فرهنگی قوی است به تعالی فرهنگ کتابخوانی کمک فزاینده ای می کند، زیرا ما با فرهنگی رشد کرده ایم که تمامی جلوه های افتخار آفرینش، نمودهای راستین فرهنگی اند.

وی بیان داشت: نخستین جلوۀ باشکوه چنین ارزشی را در ابتدای پیامبری، پیامبرعظیم الشأن اسلام می توان یافت، که رسالتش را با فرمانِ «خواندن» از سوی خداوند آغاز می کند و پی می گیرد و در همین فرهنگ مقدس است که خداوند یگانه، به قلم و حرمت آن سوگند یاد می کند و معجزۀ جاودانۀ آخرین سفیر الهی را در یک کتاب آسمانی تشکیل می دهد.

امام جمعه شهر یاسوج افزود: نقش مؤثر و تعیین کننده متولیان، خادمان و همراهان و همدلان حوزه کتاب، کتابخوانی و مطالعه در رشد شاخص های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و آموزشی و علمی استان نقش بسیار پررنگی است و کتابداران و متولیان کتاب مسؤولیتی بزرگ برعهده دارند به خصوص در شرایط کنونی که دشمن زیرساخت های فرهنگی ما را مورد تهاجم قرار داده است بیش از هر زمان دیگر باید هوشمندانه و خردمندانه با تدبیر و درایت امواج تهاجمات فرهنگی افکار را هدایت نموده و در برابر این تهاجمات باید سنگر ساخته شود.  
وی همچنین در پایان افزود: قطعا به مناسبت هفته کتاب برنامه های متنوعی در استان برگزار می شود اما این برنامه ها باید به نحوی باشد که شرایط لازم برای اجرای هر چه بهتر فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد ارتقای سطح فرهنگ کتابخوانی را فراهم آورد و اینجانب با تبریک بیست و ششمین دوره بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، به تمام کسانی که با فکر، اندیشه و قلم و قدم خویش در راه اعتلای کتاب و کتابخوانی و کتابخانه ها گام برمی دارند؛ توفیق روزافزون همراهان همیشگی و مشتاقان این عرصه را در خدمت به مردم فرهنگ دوست و کتابخوان استان کهگیلویه و بویراحمد از درگاه خداوند متعال خواستارم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 2 =