یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶

ژاله همتیان، کتابدار پیشکسوت زنجانی؛

کتابدار دلسوز نقش مهمی در جذب مخاطب به کتابخانه دارد

ژاله همتیان پیشکسوت کتابدار زنجانی

ژاله همتیان، کتابدار پیشکسوت زنجانی گفت: کتابداران با دانش و اطلاعات کافی می توانند مخاطبان خود را جذب کنند و این موضوع باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، ژاله همتیان، یکی از کتابداران پیشکسوت و عضو انجمن کتابخانه های عمومی استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی گفت: متاسفانه عصر کنونی و گسترش شبکه های مختلف اجتماعی موجب شده عموم مردم به ویژه کودکان و نوجوانان از دوستی با کتاب و کتابخوانی بیش از گذشته فاصله بگیرند.

وی بیان کرد: این در حالی است که اغلب، والدین تلاش می کنند رفاه و آسایش فرزندان خود را در همه زمینه ها تامین کنند، اما به موضوع کتاب به عنوان عنصر انسان ساز توجه چندانی ندارند.

همتیان افزود: لذتی که در مطالعه کتاب وجود دارد قابل مقایسه با مطالعه مطالب شبکه های مختلف اجتماعی نیست؛ چراکه تماس مستقیم با کتاب انس و الفتی وصف ناشدنی در مخاطب ایجاد می کند.

عضو انجمن کتابخانه های عمومی استان اضافه کرد: کتابداران با کسب دانش و آگاهی لازم نقش بسزایی در هدایت و جذب مخاطبان خود به مطالعه و حتی معرفی کتاب های هدفمند دارند و به این موضوع باید بیش از گذشته توجه شود.

این پیشکسوت کتابدار زنجانی ادامه داد: وضعیت کتاب و کتابخوانی استان زنجان در طی سال های گذشته و حتی در مقایسه با استان های دیگر پیشرفت بسیار خوبی داشته است.

همتیان ادامه داد: وجود کتاب های به روز و متناسب با نیازهای مخاطبان و علاقمندان به ویژه نسل جوان نیز می تواند به توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه منتهی شود.

وی با بازگویی خاطرات دوران کاری خود گفت: کودکی از یکی از مناطق محروم شهر برای مطالعه به کتابخانه می آمد که بسیار به کتابخوانی علاقمند بود. این کتابخوان علاقمند روزی به من گفت که می خواهد با تلاش و مطالعه فراوان پزشک شود و من با لبخندی این امید را به او دادم که خواستن، توانستن است و این مهم نیز محقق شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 12 =