سه‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۳

همزمان با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار انجام شد؛

تقدیر از کتابداران و اعضای کتابخانه شهید مطهری (ره) بندرعباس

tdd

مراسم تقدیر از کتابداران و اعضای فعال کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) بندرعباس در روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در این کتابخانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان هرمزگان، مراسم تقدیر از کتابداران و اعضای فعال کتابخانه عمومی شهید مطهری (ره) بندرعباس در روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با همکاری پایگاه فرهنگی و اجتماعی محله ۶۰۰ دستگاه و با حضور حجت الاسلام والمسلمین انصاری راد، مدیرکل اداره تبلیغات و حجت الاسلام والمسلمین عبادی، مدیر پایگاه فرهنگی و اجتماعی محله ۶۰۰ دستگاه در این کتابخانه برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین انصاری راد، مدیرکل اداره تبلیغات، ‌ اظهار داشت: هفته کتاب و کتابخوانی برای ما پیام های مهمی دارد که یکی از آن ها لزوم توجه بیشتر به کتاب و کتابخوانی است. متاسفانه  در دنیای فعلی توجه به این مقوله ارزشمند  نسبت به گذشته کمرنگ شده است. در گذشته پدر، مادر و معلمان ارزش بیشتری برای کتاب قائل می شدند و از کتاب به عنوان هدیه برای فرزندان استفاده می شد. متاسفانه سرانه مطالعه کتاب در استان ما و کشور عزیزمان پایین است. بهبود این وضعیت نیازمند تلاش مضاعف است.

حجت الاسلام والمسلمین انصاری راد ضمن تشکر از کتابداران کتابخانه شهید مطهری (ره) افزود: با توجه به اینکه کتاب ها انسان ساز هستند و با مطالعه می شود از انحرافات فکری و اخلاقی نجات پیدا کرد. این مسئله باید اولویت مسئولان فرهنگی به ویژه حوزه آموزش و پرورش قرار گیرد، تا زمینه ها فراهم شده و بتوانیم موانع مطالعه را برداریم. در جامعه کنونی با هجوم گسترده شبکه های ماهواره ای و مجازی نامناسب نیاز مبرم به بسط و گسترش فرهنگ کتابخوانی جهت مواجه با این عوامل مخرب احساس می شود.

در ادامه این مراسم از طوبی ترابی پور، ملیحه سلامی و زیبا بنایی، کتابداران این کتابخانه و علی جعفری نسب، نرگس نیرومند، محمد نیرومند، ریحانه نیرومند، مهدی حمزه، محمد باغی، یوسف آل حزبوی، یکتا مکرانی، محیا اربابی، محمد باغی، ایلیا لالوی و امیرحسین مرزوقیان، اعضای فعال کلاس های چرتکه و خلاقیت تقدیر شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 8 =