شنبه ۳ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶

همزمان با هفته کتاب انجام شد؛

حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در جمع خیران خلیل آباد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و انجمن خیرین شهرستان خلیل آباد

در پنجمین روز از هفته کتاب، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با سفر به شهرستان خلیل آباد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و انجمن خیرین این شهرستان شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، در پنجمین روز از هفته کتاب، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با سفر به شهرستان خلیل آباد در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و انجمن خیرین این شهرستان شرکت کرد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با تبریک فرارسیدن ایام ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع)، از تلاش های ارزشمند فرماندار و مسئولان شهرستان و حمایت های امام جمعه تشکر کرد و ادامه داد:  از کارکرد کتابخانه های عمومی باید تعریف درستی داشته باشیم و این تعریف در سال های اخیر و با توجه به گسترش فضای مجازی به وجود آمده است. بایستی از کتابخانه به عنوان محیطی عمومی و مکانی برای مراودات علمی و مرکزی برای تحکیم پایه های خانواده و در کل به عنوان یک پایگاه و فرهنگسرای اجتماعی یاد شود.

وی ادامه داد: امروزه در کتابخانه های عمومی به اقتضای فضایی که دراختیار دارند خدمات مختلفی به اعضا ارائه می شود و این خدمات ویژه گروه های مختلف سنی از کودک تا بزرگسال است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در ادامه با تقدیر از توجه و همت خیران و نیک اندیشان شهرستان به امر کتاب و کتابخوانی و حضور در این جلسه گفت: نیات خیر نیک اندیشان شهرستان علاوه بر امر مدرسه سازی، ساخت مسجد و حسینیه می تواند به کتاب،  کتابخوانی و کتابخانه سازی نیز  معطوف شود.

 سبزیان ادامه داد: در استان خراسان رضوی ۲۹ پروژه نیمه تمام وجود دارد. هر یک از خیران استان که تمایل به تکمیل این پروژه ها داشته باشد، این پروژه ها به نام آنان نامگذاری می شود.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ مطالعه، کتابخوانی و کتابخانه سازی موضوعی است که تا زمانی که حمایت و همراهی مردمی نداشته باشد به نتیجه نمی رسد و مردم در صورت حمایت و همراهی، کمک شایانی به بهبود وضعیت موجود خواهند کرد.  

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی بر ضرورت کتابخانه سازی و توجه به ساخت یا اهدای کتابخانه سیار در شهرستان تاکید کرد و ادامه داد: فعالیت تنها یک کتابخانه عمومی در شان شهرستان خلیل آباد نیست و با توجه به پیگیری های انجام شده برای توسعه این کتابخانه، امیدواریم حمایت خیرین را در این زمینه داشته باشیم.

در ادامه این جلسه مجتبی شاکری، فرماندار خلیل آباد نیز ضمن تبریک ایام هفته کتاب برنامه های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان را شروع مناسبی برای ترویج کتابخوانی در شهرستان دانست.

وی ادامه داد: این جلسه اولین جلسه ای است که به صورت تخصصی با موضوع خیرین و کتابخانه ها تشکیل شده است و امیدواریم که برکات خوبی هم داشته باشد.  


 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 7 =