چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۲

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران؛

آیین بازگشایی کتابخانه عمومی علامه طباطبایی برگزار شد

بازگشایی کتابخانه علامه طباطبایی

همزمان با هفته کتاب، کتابخانه عمومی علامه طباطبایی با حضور علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تهران به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، مراسم بازگشایی کتابخانه عمومی علامه طباطبایی با حضور علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه عمومی استان تهران؛ اسماعیل جانعلی پور، معاون مدیرکل؛ اکرم ابراهیمی، مسئول کتابخانه عمومی علامه طباطبایی، کتابداران و جمعی از کتاب‌دوستان محله مجیدیه برگزار شد .

علی نیکنام در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: کتابخانه علامه طباطبایی واقع در بوستان مجیدیه یکی از قدیمی ‌ترین کتابخانه های استان تهران با متراژ ۲۷۰ متر مربع در سال ۱۳۷۱ افتتاح شد.

وی افزود: متاسفانه در چند سال اخیر تعمیرات جدی در این کتابخانه صورت نگرفت و کتابخانه نیازمند تعمیرات بود که با تامین اعتبار به سرعت بحث زیباسازی کتابخانه آغاز شد.

نیکنام با بیان اینکه تعمیرات اساسی در موتورخانه و سرویس بهداشتی انجام شده، ادامه داد: از دیگر اقدامات برای این کتابخانه قدیمی که ۲۵ هزار جلد کتاب دارد، جداسازی فضاهای مختلف است. همچنین بخش کودک و نوجوان به این کتابخانه اضافه شد.

وی ادامه داد: همچنین بخش مستقل نشریات و سالن مطالعه ای ۱۲ متری نیز ایجاد شد.

مدیرکل کتابخانه عمومی استان تهران ادامه داد: حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به این کتابخانه اختصاص داده شد که خوشبختانه پس از تغییرات لازم امروز این کتابخانه افتتاح شد تا مردم منطقه ۴ از آن استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه متولی کتابخوانی و کتابخانه، نهاد کتابخانه عمومی است اما توسعه کتابخوانی نیازمند کمک همه نهادهای دولتی و غیر دولتی است، گفت: انتظار می‌رود شهرداری‌ها، مناطق و سازمان مسکن و شهرسازی اگر مکانی دارند در اختیار نهاد کتابخانه عمومی قرار دهند و ما اعلام آمادگی کرده ایم که اگر شهرداری و سازمان مسکن و شهرسازی زمینی در اختیار نهاد بگذارند، کتابخانه هایی استاندارد تاسیس کرده و در اختیار مردم قرار دهیم.

وی افزود: یکی از وظایف نهاد کتابخانه های عمومی تشویق مردم به مطالعه است تا سرانه مطالعه در کشور افزایش یابد. سرانه مطالعه در کشور ما آمار خوبی ندارد. یکی از راه‌هایی ترغیب مردم به کتابخوانی، احداث کتابخانه و فراهم کردن دسترسی آسان مردم به کتابخانه است.

اکرم ابراهیمی، مسئول کتابخانه عمومی علامه طباطبایی در ادامه مراسم طی سخنانی گفت: استقبال اهالی محله مجیدیه شمالی از کتابخانه عمومی علامه طباطبایی واقع در بوستان مجیدیه بسیار زیاد است، اما متاسفانه با مشکلات گوناگون مواجه شدیم یکی از مشکلات سازه قدیمی کتابخانه است؛ هر چند بازسازی شده ولی در نهایت یک سازه قدیمی است که باید از نو ساخته شود.

وی افزود: بخش کودک نیاز جدی کتابخانه بود. کودکان این محدوده به کتابخانه علاقمندند برای پاسخگویی به این نیاز بخش کودک با توجه محدودیت فضا طراحی و تاسیس شد.

ابراهیمی گفت: امیدواریم برای این محله یک کتابخانه بزرگ و مدرن تاسیس شود. البته با توجه به امکانات موجود تا حدی کتابخانه به روز شده و  ظاهر مجموعه تغییر کرده و تجهیزات جدیدی به کتابخانه اضافه شده است.

وی تصریح کرد: شهرداری منطقه قادر است در ساخت کتابخانه جدید به نهاد کمک کند.

در پایان این مراسم کتابداران کتابخانه عمومی علامه طباطبایی با اهدای گل و هدیه از مسئول این کتابخانه تقدیر کردند.

گفتنی است کتابخانه عمومی علامه طباطبایی در منطقه ۴ تهران به نشانی بزرگراه رسالت، مجیدیه شمالی، شانزده متری دوم شمالی، داخل پارک مجیدیه واقع است.

 
 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 4 =