جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳

همزمان با هفته کتاب صورت گرفت؛

تجلیل از کتابداران برتر استان همدان

تجلیل از کتابداران همدان

همزمان با هفته کتاب آئین تجلیل از کتابداران برتر استان همدان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، آیین بزرگداشت بیست و ششمین دوره هفته کتاب و تجلیل از کتابداران برتر استان همدان، با حضور، حمیدرضا حاجی بابایی؛ نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، رضا قیاسی؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استاندار همدان، مهدی ظفری؛ مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، علیرضا تلکو؛ مدیرکل اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور، محمدرضا جوادی؛ مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان، عاطفه زارعی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، معاونین کتابخانه‌های عمومی استان، جمعی از خیرین کتاب و کتابخانه ساز، روسای ادارات کتابخانه‌های عمومی شهرستان‌ها، کتابداران و ... برگزار شد.

حمیدرضا حاجی بابایی؛ نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، در این آیین، با اشاره به موفقیت‌های کتابخانه ‌های عمومی همدان در شاخص‌های کتابخانه‌ای اظهار داشت:  مدیری توانمد است که بتواند کاری بزرگتر از استان انجام دهد  و در صحنه ملی نقش آفرینی کند.

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه، کتابخوانی کلید پیشرفت و توسعه واقعی کشور است، اظهار کرد:  هیچ چیز در هیچ زمانی جای کتاب را نمی گیرد و کتاب دوستی صمیمی و همراه صدیق است.

نماینده مردم همدان در خانه ملت، تصریح کرد: کتاب، هر آنچه را که دارد بدون خودخواهی و کوتاهی در اختیار انسان می گذارد و رشد کتاب در یک جامعه باعث توسعه آن جامعه می شود.

رضا قیاسی، معاون هماهنگی و توسعه استانداری همدان، نیز در این مراسم به انقلابی بودن، آداب کهن مردم همدان اشاره کرد و گفت: انقلاب ما، یک انقلاب فرهنگی است و هر چقدر ریشه ما قویتر باشد، باید بیشتر کتاب بخوانیم.

عاطفه زارعی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان هم در این مراسم، با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی شبکه‌ای از مشارکت مدنی و فرهنگی است که به تصویر و درک ماهیت اجتماع و شکل‌گیری آن کمک می‌کند، گفت:‌ این مجموعه محیطی بخشنده و بارور برای یادگیری شخصی است.

زارعی با تاکید به اینکه کتابخانه‌های عمومی فضایی برای یافتن لذت و رشد شخصی از طریق یادگیری به کمک کتابداران متخصص و منابع و ابزار تحقیقاتی است، خاطرنشان‌کرد: کتابخوانی فرصت‌هایی برای بنای فرهنگی محسوب می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان به کسب رتبه نخست کتابخانه‌های عمومی همدان در شاخص‌های کتابخانه‌ای کشور، اشاره کرد و گفت: تمام اقدامات به دلیل زحمات کتابداران بوده که باید قدردان آنها بود.

در انتهای این مراسم از ۲۳ نفر برترین‌های حوزه کتاب و کتابخوانی، تجلیل شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 12 =