پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۵

در گفت‌وگو با سرپرست کتابخانه‌های ثلاث باباجانی مطرح شد؛

اجرای طرح «راهپیمایی فرهنگی» با محوریت آشنایی دانش‌آموزان با کتابخانه‌ها

كتابخانه ثلاث باباجاني

امیر صالحی، سرپرست کتابخانه‌های ثلاث باباجانی در استان کرمانشاه، ضمن اشاره به تعامل و ارتباط موثر کتابخانه‌ها و ثلاث باباجانی، به استقبال دانش‌آموزان از طرح «راهپیمایی فرهنگی» با محوریت آشنایی با کتابخانه‌های عمومی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، امیر صالحی کتابدار کتابخانه شهید عارف فتاحی و سرپرست کتابخانه‌های ثلاث باباجانی، درباره مهم‌ترین فعالیت‌های کتابخانه شهید عارف فتاحی گفت: از آنجا که کتابخانه شهید عارف فتاحی در پی وقوع زلزله کرمانشاه و وارد شدن صدمات اساسی، عملا قابل استفاده نبود، با اختصاص یک دستگاه کانکس و انتقال کتاب‌های کودک و نوجوان موجود به آن، به فعالیت‌های خود ادامه داده است.

وی افزود: علی رغم محدودیت‌ فضا در کانکس‌های اختصاص یافته، تمام فعالیت‌های کتابخانه‌ای همچون گذشته در حال انجام است و با همکاری و تعامل خوب با سایر دستگاه‌های منطقه از جمله آموزش و پرورش، طرح‌ها و فعالیت‌های کتابخانه رو به افزایش است. به خصوص استفاده از فضای مدارس برای اجرای برخی برنامه‌ها در ایام بازگشایی مدارس، برخی از این همکاری‌ها هستند.

صالحی اجرای برنامه‌هایی چون نشست‌های کتابخوان کتابخانه‌ای و مدرسه‌ای، مسابقات نقاشی، انشاء نویسی و خاطره‌نویسی در مدارس، اهدای کتاب و مجله را از جمله فعالیت‌های مستمر کتابخانه شهید عارف فتاحی عنوان کرد و گفت: طرح‌های خلاقانه بسیاری نیز از سوی این کتابخانه در مراکز مختلف به اجرا درآمده که از آن جمله می‌توان به اهدای کتاب به بانوان خانه‌دار با همکاری دفتر امور بانوان فرمانداری منطقه و ارائه برخی خدمات کتابخانه‌ای در ترمینال‌های مسافربری اشاره کرد.

کتابدار کتابخانه شهید عارف فتاحی با اشاره به استقبال دانش‌آموزان منطقه ثلاث باباجانی از طرح «راهپیمایی فرهنگی» گفت: طرح راهپیمایی فرهنگی از جمله طرح‌هایی است که با همکاری آموزش و پرورش در حال اجرا است که بر اساس آن دانش‌آموزان کلاس‌های مختلف از مدارس منطقه با طی کردن مسیر مدرسه خود تا کانکس کتابخانه، ضمن آشنایی با کتابخانه و خدمات ارائه شده در آن، از کتاب‌های کودک و نوجوان ارائه شده در این کانکس استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: این طرح پس از وقوع زلزله در این منطقه به صورت مستمر در حال اجرا است که با توجه به امکان تجربه‌ای جدید برای دانش آموزان، بسیار مورد توجه و استقبال آنها قرار گرفته و باعث مشارکت بیشتر آنها در سایر برنامه‌های کتابخانه‌ای نیز شده است. به طوری که منطقه ثلاث باباجانی با مشارکت بیش از ۵۰۰ نفر از اعضای این کتابخانه، حضور پررنگی در جشنواره کتابخوانی رضوی در سال جاری داشته است.

                           

                                    

   

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 4 =