چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶

نهاد؛ اساتید علم اطلاعات و دانش شناسی؛ پانزدهمین سالروز تأسیس - ۲

پریرخ: نهاد در انجام مأموریت‌های خود رویکردی علمی دارد

پري رخ

مهری پریرخ اظهار داشت: انجام طرح های پژوهشی با هدف حل مشکلات، برگزاری دوره های آموزشی با هدف توانمندسازی نیروی انسانی، توجه به گشایش کتابخانه ها برای ارائه خدمت به مردم و ... مصادیقی است که نشان از رویکرد علمی نهاد در انجام مأموریت خود دارد.

مهری پریرخ، عضو هیأت امنای نهاد کتابخانه های عمومی کشور در گفتگو با روابط عمومی و امور بین الملل نهاد با مروری بر فعالیت های نهاد در آستانه پانزدهمین سالروز تأسیس گفت: نهاد کتابخانه های عمومی، رویکردی علمی در انجام مأموریت خود در پیش گرفته است. انجام طرح های پژوهشی با هدف حل مشکلات موجود، برگزاری دوره های آموزشی با هدف توانمندسازی نیروی انسانی، تدوین و انتشار کتاب در جهت رفع نیازهای موجود، توجه به گشایش کتابخانه ها برای ارائه خدمت به مردم و ... مصادیقی است که نشان می دهد نهاد رویکردی علمی در پیش گرفته است. بعلاوه توجه به بخش کودکان در کتابخانه ها و سرمایه گذاری در این زمینه، روند رو به رشدی داشته است و نشان می دهد کودکان که آینده سازان کشور هستند، فراموش نشده اند و فعالیت های نهاد در این زمینه نیز با توجه به اصول علمی مرتبا گسترش می یابد. همچنین شکل گیری انجمن ارتقای کتابخانه های عمومی ایران، اقدام بسیار ارزنده ای است که زمینه به اشتراک گذاری ایده های کتابداران را به وجود آورده است.

عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: ویژگی علم، عدم ایستایی آن است و به همین دلیل نهاد کتابخانه های عمومی کشور همواره باید این رویکرد علمی را در پیش گیرد. از طرفی با توجه به مشکلاتی که گریبانگیر تمامی جوامع است، وجود مسئله در خانواده بزرگی همچون نهاد کتابخانه های عمومی کشور طبیعی است و نباید انتظار داشت که حتی به واسطه داشتن رویکرد علمی، مشکلات به یکباره برطرف شود.

پریرخ در خاتمه گفت: به تمامی کسانی که در مسیر توسعه کتابخانه های عمومی تلاش می کنند، دست مریزاد می گویم؛ همیشه به انجام این فعالیت ها امید داشته ایم و انشاالله با استمرار آن ها، آینده بهتری نیز خواهیم داشت.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 0 =