پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۵

در دیدار مدیرکل و کارکنان کتابخانه‌های استان صورت گرفت؛

دعوت استاندار یزد از مردم برای حضور در طرح کتابخانه‌گردی

دعوت استاندار یزد

محمدعلی طالبی، استاندار یزد از مردم استان برای شرکت در طرح کتابخانه‌گردی با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی یزد، استاندار یزد در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از همکاران وی گفت: تمام تلاش این است که ظرفیت لازم برای ایفای نقش افراد دغدغه مند نسبت به توسعه استان فراهم شود و گزارش برخی دستگاه‌های اجرایی از جمله نهاد کتابخانه‌های عمومی نشان می‌دهد اگر در این حوزه‌ها توجه بیشتری صورت گیرد، شاهد جایگاه بهتری از استان یزد در سطح ملی خواهیم بود.

محمدعلی طالبی، با اشاره به بهره‌گیری موثر از فرصت فرهنگی انتخاب یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران بیان کرد: با توجه به نقش محوری نهاد کتابخانه‌ها در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با تقویت جایگاه تصمیم‌ساز جلسات و نشست‌های انجمن کتابخانه‌های استان، انتظار می رود اقدامات موثری در سال آینده تحقق یابد.

طالبی  با بیان اینکه یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال آینده انتخاب شده است و ضمن ابراز خرسندی از برگزاری برنامه  کتابخانه گردی به مناسبت سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور در  آستانه سال نو و روز شنبه ۱۸ اسفند ماه  افزود: از تمام مردم عزیز استان یزد دعوت می‌کنم در این برنامه که از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ با محوریت کتابخانه امام علی(ع) یزد برگزار می‌شود، حضور یابند.

وی همچنین بر فعال‌سازی تمام ظرفیت‌های استان در مسیر توسعه، ارتقابخشی به جایگاه کتاب در جامعه و بهره‌گیری مناسب شهر یزد از عنوان پایتخت کتاب ایران تأکید کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب طالبی به عنوان استاندار یزد و ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد فرهنگی در سال جاری اظهار داشت: درخواست ما این است که اداره کل کتابخانه های عمومی استان نیز به عنوان عضو در نشست‌های شورای برنامه ریزی و توسعه استان حضور داشته باشد.

رقیه دوست فاطمی‌ها، افزود: سهم قانونی و پرداختی شهرداری ها  به کتابخانه ها نیازمند توجه بیشتر برای تحقق اهداف و برنامه‌های استان در حوزه کتابخانه‌های عمومی است تا علاوه بر ارتقای زیرساخت‌ها، بتوان در مسیر تقویت مشارکت اجتماعی برای توسعه فرهنگ کتابخوانی نیز گام برداشت.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 2 =