سه‌شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷

با محوریت کتاب «قدرت خواندن» برگزار شد؛

نشست بررسی مولفه‌های آیین، اندیشه و جامعه در دستاوردهای چهل‌ساله جمهوری اسلامی

قدرت خواندن

نشست «قدرت و خواندن: بررسی و نقد مولفه‌های آیین، اندیشه و جامعه در سیاست‌گذاری‌ها و دستاوردهای چهل‌ساله جمهوری اسلامی ایران» با محوریت کتاب «قدرت خواندن از سقراط تا توییتر» برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور نشست قدرت و خواندن: بررسی و نقد مولفه‌های آیین، اندیشه و جامعه در سیاست‌گذاری‌ها و دستاوردهای چهل‌ساله جمهوری اسلامی با محوریت کتاب «قدرت خواندن از سقراط تا توییتر» روز دوشنبه ۲۰ اسفندماه در تالار علامه جعفری دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد. دراین نشست حسن بشیر، معاون تحصیلات تکمیلی دانشکده معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق (ع)؛ حسن خجسته، رئیس پژوهشکده ارتباطات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات؛ داریوش مطلبی، معاون پژوهشی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ محمد معماریان، مترجم کتاب «قدرت خواندن از سقراط تا توییتر»؛ محمد حسن زاده، عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس؛ عاطفه شریف، عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس؛ امین متولیان، معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ محمد جوهرچی، مدیرکل پژوهش و آموزش نهاد؛ سیامک محبوب، مدیرکل برنامه ریزی نهاد و جمعی از علاقمندان حضور داشتند.

در ابتدای این نشست کتاب «قدرت خواندن از سقراط تا توییتر» نوشته فرانک فوردی و ترجمه محمد معماریان توسط زهرا اسلامی، دانشجوی ارشد رشته مدیریت اطلاعات دانشگاه تربیت مدرس معرفی شد. وضعیت خواندن در سال های پس از پیروزی انقلاب، عوامل موثر در کتابخوانی از جمله کتابداران و کتابخانه ها، تعریف خواندن و مراحل فکری آن، فرایند تحول نگاه به خواندن، خواندن به مثابه هویت دینی در ادیان اسلامی، رابطه خواندن با گفتمان، خواندن در عصر فضای مجازی و ... برخی از مباحث مطرح شده در این نشست بود.

گزارش تکمیلی این نشست متعاقبا منتشر خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 2 =