سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی:

افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد مهم ترین اتفاق فرهنگی سال ۹۷ بود

تقدیر از دست اندرکاران کتابخانه مرکزی

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در جمع کتابداران و دست اندرکاران افتتاح کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد را بزرگ ترین اتفاق فرهنگی سال ۹۷ دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، نشست مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با کتابداران و دست اندرکاران پروژه کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس پنجشنبه ۲۳ اسفندماه در سالن اجتماعات این کتابخانه برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این مراسم ضمن تقدیر از کتابداران و دست اندرکاران افتتاح کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس، افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد را بزرگترین اتفاق فرهنگی سال ۹۷ کتابخانه های عمومی عنوان کرد.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان گفت: در ابتدای سال ۹۷ برنامه های سال جاری کتابخانه ها در چند محور وبا برنامه ریزی مدون با اهداف بزرگی تهیه شد که افتتاح کتابخانه مرکزی مشهد نیز با تمام کمبود ها و مشکلات موجود در برنامه  قرار گرفت.

وی ادامه داد: اکثر کسانی که در موضوع احداث کتابخانه مرکزی دخیل بودند و از سابقه شروع کار و سال های متمادی احداث آن و مشکلات و نواقصی که در مسیر افتتاح آن وجود داشت آگاه بودند نسبت به اتمام ساخت این پروژه ابراز ناامیدی می کردند اما لطف خدای متعال، کرامت امام رضا(ع)، حمایت های دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشورو اتحاد و همکاری و مساعدت مسئولان استانی و کار جهادی در استان باعث شد این پروژه بزرگ در دهه فجر سال جاری یک هفته زودتر از موعد اعلام شده به بهره برداری برسد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ادامه داد: این اهتمام و همفکری و همراهی که در استان خراسان رضوی و بین مسئولان و مدیران ارشد از جمله استاندار و فرماندار و شهردار سابق و شهردار کنونی شکل گرفت و حمایتهای نهاد کتابخانه های عمومی و شخص دبیرکل و معرفی نماینده ویژه و اجازه هزینه کرد از محل نیم درصد باعث شد کاری نشدنی و درظاهر محال انجام بشود و این سیر ارزشمند پیگیریها و تلاشها در ۱۵بهمن ماه همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب به ثمر بنشیند.

وی از حمایت نرم افزاری کتابداران  شهرستان مشهد و همه کارکنان اداره کل که به هرنحوی در اتمام این پروژه نقش داشتند تشکر کرد و ادامه داد: وقتی کار با خلوص نیت و از صمیم دل انجام شود خداوند نیز از آن کار رضایت خواهد داشت و رضایت خداوند همیشه ماندگار خواهد بود.

وی عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب در رصد انجام این کار و هدیه ویژه ایشان را نشانه رضایت خداوند دانست و ادامه داد: وقتی خبر این عنایت ویژه رهبر معظم انقلاب از زبان دبیرکل نهاد در مراسم افتتاحیه بیان شد تمام خستگی سال از تنمان بیرون رفت.

وی به افتتاح ۱۱کتابخانه دیگر در طول سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: در تمام شهرستانها کتابداران استان تلاش و همت داشتند که نمونه هایی از این تلاش و همت با افتتاح ۱۱کتابخانه در شش شهر استان نمود پیدا کرد.

وی از سال ۹۸ به عنوان سال کارهای بزرگ یاد کرد و ادامه داد: افتتاح ۲۸پروژه نیمه تمام شهرستانی، برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه های تبلیغی و ترویجی از جمله این برنامه ها خواهد بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 7 =