سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۶

با هدف ارائه خدمات مطلوب کتابخانه ای به نابینایان و کم بینایان انجام شد؛

نصب دستگاه چاپگر بریل در کتابخانه مرکزی امام خمینی(ره) مشهد

چاپگر بریل کتابخانه مرکزی مشهد

با هدف ارائه خدمات مطلوب کتابخانه ای به نابینایان و کم بینایان استان خراسان رضوی دستگاه چاپگر خط بریل در بخش نابینایان و کم بینایان کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) مشهد مقدس نصب و راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، با هدف ارائه خدمات مطلوب کتابخانه ای به نابینایان و کم بینایان استان دستگاه چاپگر خط بریل در بخش نابینایان و کم بینایان کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد مقدس نصب و راه اندازی شد.

این دستگاه چاپگر بریل برای اولین بار در ایران و به همت شرکتی داخلی، طراحی شده است و با قیمت بسیار کمتر از مشابه خارجی در اختیار کتابخانه مرکزی امام خمینی(ره) مشهد قرا گرفت.

سید مرتضی نیکزاد، مدیرعامل شرکت طراح و سازنده این دستگاه، این اقدام کتابخانه مرکزی مشهد مقدس را گامی در جهت حمایت از تولید ملی عنوان کرد و گفت: تاکنون تمامی چاپگرهای بریل از کشورهای غربی وارد می شد که به همت جوانان و مهندسان ایرانی طرح ساخت چاپگر بریل ایرانی که کاری پیچیده است در شرکت سفیر ثریا طی هفت سال انجام شد و در حال حاضر این چاپگرها با کیفیت مطلوب و با کارکردهایی فراتر از نمونه خارجی فعالیت تولید می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر یک دستگاه چاپگر بریل دارکوب در بخش نابینایان کتابخانه مرکزی امام خمینی (ره) مشهد نصب و راه اندازی و آموزش های لازم نیز به کتابداران این بخش ارائه شد.

نیکزاد با اشاره به نیاز جامعه نابینا و کم بینای کشور و استان به این تولیدات ملی گفت: ظرفیت کتابخانه مرکزی مشهد و بخش نابینایان آن فراتر از استان است و این بخش می تواند نیاز مطالعاتی نابینایان و کم بینایان کشور را به لحاظ تولید مکتوبات بریل تامین کند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 2 =