شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۹

به همت کتابداران کتابخانه های عمومی استان قم انجام شد؛

برگزاری نشست های فرهنگی با حضور کودکان و نوجوانان

ساخت کاردستی در کتابخانه آیت الله خامنه ای شهر جعفریه

به همت کتابداران کتابخانه های عمومی امام علی(ع)، آیت الله خامنه ای شهر جعفریه و امام محمد باقر(ع) روستای حیدرآباد استان قم، نشست های ترویجی، فرهنگی، هنری با حضور کودکان و نوجوانان و با هدف معرفی کتاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم، به همت کتابداران کتابخانه های عمومی امام علی(ع)، آیت الله خامنه ای شهر جعفریه و امام محمد باقر(ع) روستای حیدرآباد استان قم، نشست های ترویجی، فرهنگی، هنری با حضور کودکان و نوجوانان و با هدف معرفی کتاب برگزار شد.

ده تن از اعضای کتابخانه امام علی(ع) به معرفی کتاب های خوانده شده خود در نخستین نشست کتاب‌خوان سال ۱۳۹۸پرداختند. در این نشست، نازنین فرش بیک با معرفی کتاب «ما با هم دوستیم» نوشته علی محمدپور؛ نرگس جهاندیده با معرفی کتاب «پسر کرم به دوش و خندق بلا» نوشته نرگس آبیار؛ فاطمه سروری با معرفی کتاب «پهلوانان کوچک» نوشته نورالهدی طباطبایی؛ غزاله محمدی با معرفی کتاب «شاه چراغ برادر حضرت فاطمه معصومه (س)» نوشته سید محمد مهاجرانی؛ معصومه محمدی با معرفی کتاب «پی پر یاد می گیرد که عصبانی نشود» ترجمه حسین فتاحی؛ محمدرضا احمدی با معرفی کتاب «مادرم متشکرم» نوشته غلامرضا حیدری ابهری؛ معصومه احمدی با معرفی کتاب «من و پنگوئنم» نوشته کلر ژوبرت؛ زینب حسینی ثابت با معرفی کتاب «باباهای مهربان» نوشته شیوا سلامت؛ ریحانه سرداری با معرفی کتاب «خدا و قصه هایش» نوشته غلامرضا حیدری ابهری؛ زهرا تقی لو با معرفی کتاب «سمیه سلام الله علیها» نوشته ابوالفضل هادی منش و ریحانه فتحی با معرفی کتاب «پسری پشت پنجره» نوشته جوی کوالی تجربیات مطالعاتی خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشتند.

دومین نشست کتاب‌خوان بهاره در کتابخانه امام علی (ع)

در دومین نشست، پنج نفر از اعضا به معرفی کتاب پرداختند؛ ریحانه سرداری کتاب «سفره پر برکت» نوشته هیأت تحریریه نشر براق؛ ستایش بیات کتاب «ستاره پر نور» نوشته ابوالفضل هادی منش؛ زهرا تقی لو کتاب «حضرت فاطمه معصومه» تدوین توسط واحد پژوهش و انتشارات مسجد جمکران؛ محدثه حیدری کتاب «امام علی و پرنده» نوشته نوری ایجادی و معصومه احمدی کتاب «در بیمارستان» نوشته حبس استاکهم را معرفی کردند.

بازدید دانش آموزان مهد کودک آل طاها و مدرسه شهید حسین فهمیده از کتابخانه امام علی(ع)

همزمان با نخستین ماه از فصل بهار، ۲۰ نفر از نونهالان مهد کودک «آل طه ها» و دانش آموزان مدرسه «شهید حسین فهمیده» از کتابخانه امام علی (ع) و بخش‌های مختلف آن بازدید کردند.

در این بازدید، طیبه قربانی رضوان، مسئول کتابخانه ضمن برگزاری مسابقه رنگ آمیزی برای نونهالان از کتاب «چرا مامانم رو دوست دارم» نوشته هارپر کولینز قصه گویی کرد. سپس هر یک از کودکان درباره چرایی علاقه خود به مادرانشان صحبت کردند.

همچنین معصومه بداقی، کتابدار بخش کودک کتابخانه امام علی (ع) از دانش آموزان بازدیدکننده خواست درباره موضوعات موردعلاقه خود صحبت کنند. وی سپس آنان را به سمت کتاب های موردنظرشان هدایت کرد. در ادامه بازدیدکنندگان ساعاتی را به مطالعه کتاب پرداختند.

برگزاری کارگاه اندیشه فلسفه ورزی در کتابخانه امام علی (ع)

در این کارگاه، طیبه قربانی رضوان، مسئول کتابخانه امام علی (ع) با هدف تقویت تفکر خلاق در کودکان، داستان «گلرت» با موضوع خشم از کتاب «داستان هایی برای فکر کردن» نوشته رابرت فیشر را برای اعضا خواند. سپس نشست پرسش و پاسخ همراه با ارائه راهکارها و پیشنهاداتی درباره مدیریت خشم و هیجان و خلاصه گویی از داستان تشکیل شد.  

کارگاه آموزش آشنایی با کتب مرجع توسط کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه امام علی(ع)

در این کارگاه، معصومه بداقی، کتابدار بخش کودک کتابخانه امام علی(ع) با معرفی کتاب «یادگیری بچه ها از همه چیز از همه جا: حیوانات، پرندگان و بچه هایشان» ترجمه پریسا همایون روز، اعضا را با نام حیوانات مختلف و محل زنگی آنها  آشنا کرد. وی سپس گفت: با استفاده از فرهنگنامه ها و کتاب های مرجع می توانیم آگاهی و اطلاعات بیشتری درباره موضوعات متنوع دریافت کنیم.

نشست جمع خوانی با حضور اعضای کتابخانه امام علی (ع)

در این نشست، اعضای کتابخانه امام علی (ع) با جمع خوانی از کتاب «مسجد مقدس جمکران تجلی‌گاه صاحب الزمان (عج)» نوشته جعفر میرعظیمی، پرسش ها و دیدگاه های خود را در زمینه مهدویت، انتظار و ظهور مطرح کردند.

کارگاه آموزش نقاشی در کتابخانه امام علی (ع)

در این کارگاه، نقاشی به به زبان ساده با موضوع طبیعت به کودکان آموزش داده شد. سپس کودکان علاوه بر آشنایی با فواید طبیعت پاکیزه و سالم برای انسان ها به بیان خاطرات خود از حضور در طبیعت در کنار خانواده هایشان پرداختند.

کارگاه آموزش کاردستی در کتابخانه آیت الله خامنه ای شهر جعفریه

در کارگاه کاردستی، فاطمه شجاع، مسئول آیت الله خامنه ای شهر جعفریه، ساخت گل لاله و رنگ آمیزی آن را به کودکان آموزش داد و از این گل به عنوان نماد شهادت و خون شهیدان یاد کرد.

نشست قصه گویی و جمع خوانی در کتابخانه آیت الله خامنه ای شهر جعفریه

در این نشست، سمیه صفری، کتابدار کتابخانه آیت الله خامنه ای شهر جعفریه از مجموعه کتاب قصه های محمد میر کیانی قصه گویی کرد. سپس کودکان با انتخاب داستان «کوزه عسل» از این مجموعه جمع خوانی کردند و با معانی کلمات دشوار و مترادف آن ها آشنا شدند.

کارگاه آموزش کاردستی در کتابخانه امام محمدباقر(ع) روستای حیدرآباد

در این کارگاه، زکیه صیاد، مسئول کتابخانه امام محمدباقر(ع) روستای حیدرآباد علاوه بر ساخت تخم مرغ های پلاستکی با استفاده از وسایل دور ریز، شیوه رنگ آمیزی صحیح را نیز به کودکان و نوجوانان آموزش داد و درباره فواید تخم مرغ و ضررهای آن توضیحاتی را ارائه کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
7 + 9 =