یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۲

مژگان شیخی عنوان کرد؛

پویش «بهار مهربانی» امید کودکان سیل‌زده را زنده نگه می‌دارد

مژگان شیخی

مژگان شیخی، نویسنده کودک و نوجوان با تقدیر از ورود نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به حوزه امدادرسانی فرهنگی در مناطق سیل‌زده گفت: راه‌اندازی پویش «بهار مهربانی» برای زنده نگه داشتن امید و بالا بردن روحیه کودکان سیل‌زده اقدامی ضروری و ارزشمند است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، «بهار مهربانی» عنوان پویشی است که از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی شامل کتاب و اسباب‌بازی و ارسال آن به مناطق سیل‌زده، راه‌اندازی شده است. اقدامی که در جهت امداد رسانی فرهنگی به سیل‌زدگان و به خصوص تأمین نیازهای روحی و روانی کودکان و نوجوانان آسیب دیده از سیل راه‌اندازی شده است.

مژگان شیخی، نویسنده کودک و نوجوان امدادرسانی فرهنگی به گودکان آسیب‌دیده از سیل را اقدامی بجا و به موقع دانست و گفت: نمی‌توان انکار کرد کودکانی که درگیر سیل شده‌اند، در کنار از دست دادن همه خانه و زندگی خود که باید به شکلی جبران شود، از نظر روحی نیز ضربه سنگینی خورده‌اند. در این شرایط داشتن روحیه خوب و امیدوار بودن موضوع بسیار مهمی است. چرا که وقتی امید در دل آنها از بین برود، تأمین نیازهای اولیه هم نمی‌تواند آنها را به زندگی گذشته خود بازگرداند.

وی افزود: از این جهت اقدام نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در راه‌اندازی پویش «بهار مهربانی» اقدام بسیار ارزشمندی است و ارسال کتاب و اسباب‌بازی و اعزام کتابداران و نیروهای ارائه دهنده خدمات فرهنگی با محوریت «امید به زندگی» می‌تواند در حفظ روحیه و زنده نگه داشتن این امید این عزیزان بسیار مفید باشد.

وی با اشاره به رخ دادن برخی بلایای طبیعی در کشور طی چند سال گذشته گفت: چنین اقداماتی به ما نشان می‌دهد که می‌توانیم با امید و داشتن روحیه بالا از این سختی‌های پیش آمده عبور کنیم. معتقدم به همان اندازه که تأمین خوراک و پوشاک برای کودکان سیل‌زده مهم است به همان اندازه تأمین نیازهای فرهنگی، روحی و روانی هم برای آنها ضروری و مهم است. چراکه در گیر افسردگی شدن به خصوص در سنین پایین تمام زندگی یک فرد را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

وی با اشاره به شرکت در پویش «بهار مهربانی» گفت: من با تحویل یک سری کتاب به نزدیک ترین کتابخانه عمومی محل زندگی خودمان در این پویش شرکت می‌کنم و از مردم نیز دعوت می‌کنم با اهدای کتاب‌های خوانده شده و اسباب‌بازی‌ها به نزدیک ترین کتابخانه عمومی محل زندگی خود در این پویش شرکت کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 5 =