شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵

تجربیات حضور اعضای کاروان بهار مهربانی در مناطق سیل زده گلستان-۱

مهربانی زبان مشترک ما بود

بهار مهربانی+اقدامات گروه جهادی خراسان رضوی

عضو کاروان بهار مهربانی کتابخانه های عمومی خراسان رضوی اعزامی به مناطق سیل زده شمال کشور مهربانی را بهترین تفسیر از همت علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در کاستن از غم کودکان مناطق سیل زده به وسیله کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، طاهره بهره مند، مسئول کتابخانه عمومی شهید مفتح مشهد عضو کاروان پویش بهار مهربانی کتابخانه های عمومی خراسان رضوی اعزامی به مناطق سیل زده شمال کشور، مهربانی را بهترین تفسیر از همت علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در کاستن از غم کودکان مناطق سیل زده به وسیله کتاب و کتابخوانی عنوان کرد. وی با اشاره به سختی های تصمیم گیری در خصوص حضور در این کاروان گفت: وقتی می خواستم برای اعزام داوطلبانه به مناطق سیل زده ثبت نام کنم، دو دل بودم که با وجود کودک مدرسه ای می توانم یک هفته از خانواده دور بمانم یا نه؛ اما با وجود تمام مشکلات افتخار حضور در این جمع جهادی را ترجیح دادم.

بهره مند ادامه داد: صبح از مشهد حرکت کردیم و شب به گلستان رسیدیم. وسایل را بسته بندی کردیم تا توزیع اقلام، شکل منظم تری بگیرد. قرار شد هرجا به مهد، مدرسه یا کمپی می رویم برای بچه ها، برنامه های فرهنگی اجرا کنیم، از مسابقه کتابخوانی گرفته تا شعرخوانی. سعی کردیم کارهایی که در توان مان هست را انجام دهیم.

وی تاکید کرد: برای اینکه شور و نشاط بیشتری در میان بچه ها ایجاد شود، مسابقاتی را برگزار کردیم و به نفرات برتر هم جایزه اهدا می شد اما برنامه ها طوری برگزار می شد که همه بچه ها، جایزه بگیرند و هیچ کودکی از گرفتن اقلام فرهنگی محروم نشود.

این کتابدار مشهدی ادامه داد: در میان بچه های ترکمن، مهربانی تنها زبان مشترک ما بود. وقتی به بچه ها و خانواده ها گفتند که ما از مشهد آمدیم و نماینده امام رضا(ع) هستیم، چشمان شان از خوشحالی برق می زد. اینکه می دیدند کنارشان هستیم و در زمان سختی تنهایشان نمی گذاریم برایشان ارزشمند بود.

وی ادامه داد: همزمان با میلاد امام زمان (عج) در کتابخانه گمیشان برنامه ای عمومی برگزار شد و قرار بر این شد که برای بچه ها، انیمیشن پخش کنند.

وی گفت: قرار بود که برنامه ساعت ۱۲ تا ۴ برگزار شود و ما یک ساعت قبل از آغاز برنامه به سالن رسیدیم. وقتی رسیدیم، دیدم سالن مملو از جمعیت است و خانواده ها منتظر ما هستند. سریعا وسایل را آماده سازی کردیم تا برنامه را راس ساعت اجرا کنیم. این همه شوق برای حضور در یک برنامه فرهنگی برایمان بسیار جالب بود. برخی از بچه ها و خانواده ها برای بیان خاطراتشان به روی سن آمدند و به زبان ترکمنی هم نقل خاطره و قصه گویی داشتند. سعی کردیم که فضایی شاد ایجاد شود و مراسم قصه گویی و پانتومیم را برایشان برگزار کردیم.

بهره مند ادامه داد: فکر نمی کردم که مردم با غم سیل، اینقدر مشتاق تماشای چنین برنامه هایی باشند. شوق مردم به ما توان مضاعفی برای اجرای برنامه ها می داد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 4 =