شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲

فرماندار ساری:

جشنواره کتابخوانی رضوی راهی برای آشنایی و گسترش فرهنگ رضوی با ابزار مطالعه است

فرماندار ساری

فرماندار ساری در پیامی با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، این جشنواره را راهی برای آشنایی و گسترش فرهنگ رضوی با ابزار مطالعه دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، متن پیام عباسعلی رضایی، فرماندار ساری به مناسبت برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ائمه معصومین (ع) به عنوان رهبران تشیع با وجود مخالفت حاکمان عصر خود، هدایت فکری و فرهنگی جامعه را برعهده داشته و با ترسیم خط و مشی و سیاست گذاری های فرهنگی، بیشتر از هر کس دیگری در رشد و بالندگی جامعه تأثیر داشته اند. این بزرگواران با بازتولید فرهنگ اسلامی به ویژه فرهنگ تشیع نقش مهمی را در پدید آمدن تمدن بزرگ اسلامی ایفا کرده اند.

در این میان زندگانی امام رضا(ع) به سبب شرایط ویژه سیاسی، فرهنگی و علمی آن دوران، ویژگی هایی دارد که آن حضرت را از دیگر معصومان (ع) متمایز می کند.

در این راستا نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی را به وجود آورده است که ضمن بیان ابعاد مختلف شخصیتی آن حضرت به ویژه سیره فرهنگی ایشان، به مهم ترین شاخص فرهنگی جامعه ما یعنی «مطالعه مفید» و «خواندن» نیز پرداخته شود؛ به بیان دیگر می توان گفت جشنواره کتابخوانی رضوی در حقیقت راهی برای آشنایی و گسترش فرهنگ رضوی با ابزار مطالعه و خواندن است.

امید است این جشنواره کتابخوانی که به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور در حال برگزاری است با استعانت از آن امام همام، باعث بسط و گسترش معروفِ پسندیده ی کتابخوانی شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 1 =