یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

استاندار البرز:

جشنواره کتابخوانی رضوی اقدامی مؤثر در ترویج فرهنگ مطالعه است

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی البرز

استاندار البرز طی پیامی، جشنواره کتابخوانی رضوی را اقدامی مؤثر در راستای ترویج فرهنگ مطالعه مفید در جامعه دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز، عزیزاله شهبازی، استاندار البرز طی پیامی به مناسبت برگزاری نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، از عمومی مردم فرهنگ دوست استان دعوت به عمل آورد تا در این رویداد بزرگ فرهنگی مشارکت کنند. متن پیام استاندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان البرز به شرح زیر است:

آگاه‌ سازی‌ افراد و ترویج‌ فرهنگ‌ مطالعه‌ نیازمند برنامه‌ریزی دقیق از سوی‌ مسئولان‌ فرهنگی، خصوصاً دستگاه‌هایی است که مستقیما با کتاب در ارتباط هستند و یکی از بهترین راه‌کارها در زمینه بالا بردن سرانه مطالعه در هر جامعه‌ای، ایجاد چالش  کتابخوانی و ایجاد انگیزه و موج ملّی در حوزه فرهنگ مطالعه است.

میزان رشد و توسعه‌یافتگی در هر کشوری مرتبط با میزان توجه به مطالعه در آن فرهنگ و کشور است؛ چراکه افراد مختلف با مطالعه کتاب و بالا بردن سطح آگاهی، اطلاعات و بینش خود می‌توانند زندگی بهتری برای خود رقم زنند، که همین امر رشد و توسعه کشور را در بلندمدت به ارمغان خواهد آورد.

اهتمام ویژه به معرفی آثار ارزشمند و پرمحتوا در ترویج فرهنگ مطالعه بسیار ضروری است و یکی از بهترین منابع در این زمینه، آثار مرتبط با اهل بیت (ع) به عنوان هادیان مسیر تعالی بشریت است که اثربخشی بسیار بالایی نیز در ارتقای سطح فکری و معنوی جامعه خواهد داشت.

جشنواره کتابخوانی رضوی نیز به عنوان یک رویداد عظیم فرهنگی با هدف ترویج فرهنگ مطالعه مفید و تبیین ابعاد زندگانی و سیره منور اهل بیت (ع) در میان عموم مردم برگزار می‌شود و ضروری است دستگاه‌های استان در برگزاری باشکوه و شایسته این جشنواره از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 10 =