یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۸

همراه با برگزیدگان بخش خانوادگی هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛

تلاش می‌کنیم آموزه‌های رضوی را در زندگی پیاده‌ کنیم

اختتاميه هشتمين جشنواره كتابخواني رضوي

فاطمه صارمی از برگزیدگان هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش خانوادگی، گفت: اگرچه برگزیده شدن، شیرینی مطالعه کتاب‌های جشنواره را برای ما بیشتر کرد، اما نکته مهم این بود که مطالعه این آثار باعث شد، تلاش ویژه‌ای برای پیاده‌سازی آموزه‌های این کتاب‌ها در زندگی، انجام دهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، فاطمه صارمی از اعضای کتابخانه عمومی ملاعبدالله بشروی بشرویه، در استان خراسان جنوبی با اشاره به جایگاه ویژه کتاب و کتابخوانی در خانواده خود، گفت: همان گونه که پدر و مادرم از دوران کودکی، کتاب را در دسترس من قرار می‌دادند، من هم تلاش کردم فرزندانم را با کتاب آشنا کنم. به همین دلیل فرزندانم در کنار اسباب بازی‌های مختلف، همواره علاقه ویژه‌ای به کتاب نشان می‌دادند.  

وی درباره چگونگی شرکت در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی عنوان کرد: من از طریق کتابخانه عمومی محل زندگی‌مان در شهر بشرویه با جشنواره کتابخوانی رضوی آشنا شدم. دختر من از کودکی عضو کتابخانه بوده و سال پیشتر (هفتمین دوره) هم در این جشنواره شرکت کرده بود، اما در دوره هشتم تصمیم گرفتیم که به همراه همسرم، سه نفری در بخش خانوادگی جشنواره شرکت کنیم.

وی افزود: شرکت در این جشنواره آن هم به صورت خانوادگی تجربه بسیار جالب و لذتبخشی بود. طی آن چند کتاب از منابع جشنواره مانند «به سپیدی یک رویا»، «ماه هشتم» و «مهر ولایت در آسمان ایران» را مطالعه کردیم و با کمک دخترم به صورت اینترنتی در جشنواره شرکت کردیم. اگرچه ابتدا به نیت ما شرکت در یک مسابقه فرهنگی بود، اما وقتی مشغول خواندن کتاب می‌شدیم مسابقه از یادمان می‌رفت.

فاطمه صارمی درباره تأثیر مطالعه منابع جشنواره رضوی در زندگی شخصی خود گفت: آموزه‌های بسیاری که در خلال روایت این آثار ارائه شده بود، به کلی مسابقه را از یاد ما می‌برد و مداوم در حال تطبیق شرایط زندگی‌مان با آموزه‌های ارائه شده بودیم. البته برگزیده شدن، شیرینی مطالعه کتاب‌های جشنواره را برای ما بیشتر کرد، اما نکته مهم این بود که مطالعه این آثار باعث شد، تلاش ویژه‌ای برای پیاده‌سازی این آموزه‌ها در زندگی، انجام دهیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 0 =