چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد؛

روحیه تعامل زمینه ساز افتتاح کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد بود

رییس شورای شهر مشهد

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در جلسه اهدای لوح سپاس دبیرکل نهاد، روحیه هم افزایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان را زمینه ساز افتتاح کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، محمد رضا حیدری، رئیس شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در جلسه اهدای لوح سپاس دبیرکل نهاد به مسئولان تاثیرگذار در افتتاح کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد، روحیه هم افزایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان را زمینه ساز افتتاح کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد دانست.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در ابتدای این جلسه ضمن اشاره به حمایت قاطع شورای اسلامی شهر مشهد از روند تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی مشهد و افتتاح در ایام دهه فجر سال گذشته گفت: افتتاح کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد یکی از نقاط قوت و مثبت مدیریت شهری در سال گذشته بود که مسلما در اذهان باقی خواهد ماند.

حجت الاسلام علی اکبر سبزیان ادامه داد: شاید این پروژه سال ها قبل هم می توانست به نقاط انتهایی برسد ولی در این دوره نزدیک شدن نهادهای تاثیر گذار و مشارکت و هم افزایی باعث شد امروز بعد از چند ماه از افتتاح، این کتابخانه در صدر کتابخانه های پرامانت کشور قرار گیرد.

وی ادامه داد: امیدواریم این همکاری ها و هم افزایی ها ادامه داشته باشد و شورای شهر هم برای ترویج و تبلیغ امر کتابخوانی و توجه به کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) یکی از جلسات علنی شورای شهر را در این کتابخانه برگزار کند.

حجت الاسلام سبزیان از طرح شهروند کتابخوان به عنوان یکی از محوری ترین برنامه های کتابخانه های عمومی در سال جاری یاد کرد که شورای اسلامی شهر و شهرداری نقشی مهم در عملیاتی شدن آن خواهند داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد نیز در  این جلسه فرایند افتتاح کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) مشهد را دارای دو وجه دانست و ادامه داد: افتتاح پروژه کتابخانه مرکزی امام خمینی(قدس سره) که بعد از سال ها به سرانجام رسید، حاصل همکاری مدیریت شهری بوده و بخش مهمی از آن نیز به روحیه تعامل و هم افزایی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بر می گردد.

محمد رضا حیدری ادامه داد: شورای اسلامی شهر مشهد آمادگی دارد در ادامه نیز در حوزه سخت افزاری جهت کمک به ساخت کتابخانه در مناطق مختلف مشهد و به ویژه مناطق محروم و کم برخوردار و نیز در حوزه نرم افزاری در قالب راه اندازی پویش های کتابخوانی به کتابخانه های عمومی کمک کند.

در ادامه این مراسم لوح سپاس دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به همراه کارت عضویت کتابخانه مرکزی امام خمنی(قدس سره) مشهد به رئیس شورای اسلامی شهر مشهد اهدا شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 4 =