یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳

استاندار خراسان شمالی:

جشنواره کتابخوانی رضوی پیوند فرهنگ و معرفت است

استاندار خراسان شمالی

محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی در پیامی مردم این استان را به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی، استاندار خراسان شمالی در پیامی مردم این استان را به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن پیام وی به شرح ذیل است:

زندگی ائمه معصومین (ع) بهترین الگو برای انسان‌ها است و مطالعه کتاب‌هایی که ما را هر چه بیشتر و بهتر با ائمه آشنا و به آن ها نزدیک کند، مطالعه‌ای مفید و سودمند محسوب می‌شود.

قطعاً آشنایی با سیره رضوی و علوی در انتخاب درست سبک زندگی تأثیرگذار است، ضمن آنکه ما را به سمت مطالعه مفید رهنمون می کند. بی‌گمان این جشنواره هم از لحاظ کیفی در تغییر سبک زندگی می‌تواند تأثیرگذار باشد و هم فرصتی را برای مطالعه مفید فراهم و ما را با ائمه (ع) بیشتر آشنا می‌سازد.

جشنواره کتابخوانی رضوی و دیگر جشنواره‌ها با موضوع مطالعه و آشنایی با سبک زندگی ائمه (ع) در توسعه و گسترش فرهنگ کتابخوانی و ترویج سیره ائمه معصومین (ع)  نقشی کلیدی دارد و جلوه گر پیوند فرهنگ و  بینش و معرفت الهی است.

با ورود فضای مجازی به زندگی روزمره و استقبال بیش‌ازحد جوانان و نوجوانان از این تکنولوژی، متأسفانه شاهد کاهش سرانه مطالعه کتاب در جامعه هستیم؛ اما امید است برگزاری مسابقات متنوع کتابخوانی بتواند به رشد سرانه مطالعه در جامعه به‌خصوص در بین جوانان و نوجوانان بیانجامد.

استاندار خراسان شمالی در پایان با دعوت از عموم مردم و دستگاه‌های اجرایی استان برای شرکت در نهمین دوره این رویداد عظیم فرهنگی عنوان کرد: مردم این دیار که «باب الرضا(ع)» و «گنجینه معرفت ها» نام گرفته است با مشارکت بی نظیر خود در سه دوره گذشته این جشنواره نشان دادند که شیفته امام رضا (ع) و سیره رضوی هستند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
6 + 1 =