شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲

در پیامی؛

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرچک مردم را به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد

رئیس ارشاد قرچک - کراپ‌شده

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی عموم مردم به ویژه هنرمندان و اهالی فرهنگ قرچک را به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، بهروز مشتاق، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک در پیامی عموم مردم شهرستان به ویژه تمامی هنرمندان، نویسندگان و شخصیت های علمی و فرهنگی را به شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن پیام رئیس ادره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قرچک  به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

جشنواره کتابخوانی رضوی حلقه اتصال دین و هویت جامعه ما است. در سال های اخیر شاهد برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی بوده ایم و این اقدام ارزشمند در جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و نیز ترویج سنت اهل بیت و به ویژه سیره و روش زندگانی امام هشتم شیعیان، با معرفی کتب فاخر و ارزنده عملی و با استقبال مردم مواجه شده است.

کتاب چراغ راه روشن فرداهای ما و فرزندان ما است. هر جامعه ای می خواهد پیشرفت کند در تمامی حوزه ها باید به فرهنگ کتاب و کتابخوانی توجه کند.

اگر کار فرهنگی برگرفته از هویت دینی و ملی باشد می تواند موثرتر عمل کرده و برای برون رفت مشکلات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به عنوان یک داروی مسکن و شفابخش قوی عمل کند.

جشنواره کتابخوانی رضوی را باید مهم ترین اتفاق فرهنگی چند سال اخیر کشور در این زمینه دانست که می تواند زمینه ساز آشنایی کودکان، نوجوانان و جوانان با لذت کتابخوانی شده و آنان را با فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت بیش از پیش آشنا کند.

در کنار این موضوع، معرفی و شناختن کرامات واقعی امام رضا(ع) به جامعه، به ویژه نسل جوان بسیار مهم و حائز اهمیت است؛ چراکه بسیاری از معارف دینی ما با این معارف حقیقی و ناب قابل اثبات بوده و کمک شایانی به باور و پذیرش عمومی و بسط این فرهنگ غنی اسلامی خواهد کر. برگزاری چنین جشنواره هایی در شناخت آموزه های دینی و سیره و روش زندگانی اهل بیت برای جامعه بسیار مفید است که امیدوارم تداوم داشته باشد

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 6 =