دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین:

جشنواره کتابخوانی رضوی می تواند کتاب را به سبد فرهنگی خانواده‌ها بازگرداند

سازمان تبلیغات اسلامی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین با اشاره به برخی از ویژگی های جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی می تواند کتاب را به سبد فرهنگی خانواده‌ها بازگرداند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی قزوین، حجت الاسلام و المسلمین علی نعمت اللهی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین ضمن شرکت در مسابقه کتابخوانی رضوی گفت: افزایش مشکلات مردم در جامعه و از همه مهم ترین مشکلات معیشتی و درآمدی در سال های گذشته کتاب را به طور کامل از سبد فرهنگی خانواده‌ها حذف کرده است ولی برگزاری جشنواره هایی با محتوای ارزشی و هدفمند می‌تواند دوباره کتاب را به سبد فرهنگی خانواده‌ها بازگرداند.

وی عنوان کرد: همه ما می‌ دانیم که بسیاری از گرفتاری های امروز جامعه در عرصه فرهنگی است و قطعاً کتاب بهترین درمان برای این مشکلات خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین بیان کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی با تعداد زیادی از مخاطبانی که سالهاست این جشنواره را در کشور دنبال می کنند توانسته با ایجاد انگیزه در بین گروه های سنی مختلف در مسیر احیاء دوباره کتابخوانی در جامعه گام بردارد.

حجت الاسلام و المسلمین نعمت اللهی افزود: کتابخوانی هدفمند همان نیاز فرهنگی امروز جامعه است و مدیریت کردن درست این نوع از کتابخوانی می تواند مشکل فاصله مردم از کتاب را تا حدی مرتفع گرداند.

وی تاکید کرد: ابزارهای تشویقی خوبی نیز برای این جشنواره در نظر گرفته شده است و تقدیر در دو بخش استانی و ملی می تواند کتابخوانان استانی را به حضور در این جشنواره بزرگ راهنمایی کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: از آنجا که استان قزوین بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه های خود جای داده؛ سطح سواد بالای مردم این استان می تواند در ارائه و پذیرش برنامه های فرهنگی در قزوین کمک کننده باشد.

نعمت اللهی خاطرنشان کرد: مسئولان استانی باید بدانند جشنواره کتابخوانی رضوی کاری جمعی است و نباید برگزاری آن به دستگاهی خاص محدود شود چرا که برنامه های فرهنگی نیازمند عزمی ملی و تلاشی همگانی هستند.

وی در پایان سخنان خود عنوان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین نیز آماده همکاری با برگزار کنندگان این جشنواره است و ظرفیت های خوب هیئت های مذهبی و موسسات را می توان در ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی به کار گرفت.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
5 + 2 =