سه‌شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹

مدیرکل اموراجتماعی وفرهنگی استانداری قزوین:

جشنواره کتابخوانی رضوی از برنامه های فرهنگی موفق خانواده محور در کشور است

مدیرکل اجتماعی استانداری قزوین

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی با در نظر گرفتن بخش های مختلف توانسته به عنوان یکی از برنامه های فرهنگی موفق خانواده محور در کشور مطرح باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی قزوین، مریم بیدخام ضمن شرکت در جشنواره رضوی گفت: برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و رفع چالش های آن می توان راهکارهای مختلفی ارائه کرد که جشنواره های کتابخوانی از همین راه هاست و امروز جشنواره کتابخوانی رضوی فرصت مغتنمی برای ترویج فرهنگ مطالعه است.

وی افزود: هر مقدار توجه افکار عمومی به اصل موضوع مطالعه کتاب معطوف شود جامعه  بیشتر از گذشته در مسیر تعالی فرهنگی قرار می‌گیرد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنی استانداری قزوین گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از طرح‌ها و برنامه‌هایی است که با استفاده از این راهکار توانسته بسیاری از مردم را از اقشار مختلف به ویژه به صورت خانوادگی به کتابخانه‌های سراسر کشور دعوت کند.

وی افزود: اقدامات نهادکتابخانه برای ایجاد امکان مشارکت خانوادگی، استفاده صحیح از فضای مجازی و تنوع در نحوه شرکت مردم از اقشار و سنین مختلف در این جشنواره قابل تقدیر و تحسین است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین  تاکید کرد: موضوع کتابخوانی به عنوان مهم‌ترین راه دست‌یابی به توسعه اجتماعی، همواره مورد توجه دولت‌ها و حکومت‌ها بوده و در کشور ما نیز به دلیل ویژگی‌های فرهنگی انقلاب اسلامی مورد تأکید بزرگان ما بوده است.

بیدخام اذعان داشت: این غایت خواسته یک جامعه سالم است که افراد آن جامعه به مطالعه و به خصوص مطالعه هدفمندی که بر اساس مضامین اعتقادی و اخلاقی باشد، توجه ویژه  داشته باشند.

وی ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر این جشنواره با آمار روبه رشدی به لحاظ استقبال عمومی مواجه شده که باید سعی کنیم دستاوردهای آن را حفظ کرده و دامنه نفوذ آن را در جامعه بیشتر کنیم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین تصریح داشت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی به صورت گسترده، حرکت بسیار خوبی است که نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به آن پرداخته، و امیدوارم در سال‌های آینده نیز با مشارکت سایر دستگاه‌ها و با توجه به تحولات روز، تغییرات تکنولوژی و همچنین تغییرات ذائقه‌ای، روند رو به رشد جذب مردم به کتابخوانی و معارف دینی را ادامه دهد.

بیدخام در پایان سخنان خود گفت: در این جشنواره ظرفیت برای شرکت تمامی اعضای خانواده  وجود دارد و من هم به سهم خودم ضمن دعوت از عموم شهروندان جهت شرکت در این مسابقه انتظار می رود که خانوادها  حضوری گسترده برای شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی داشته باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
4 + 7 =