دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۲

در گفت و گو با همکاران اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ریگان؛

طرح «چهل روستا، چهل کتاب» زمینه ساز رونق کتابخوانی در ریگان شد

ریگان

رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان ریگان با اشاره به اجرای طرح «چهل روستا، چهل کتاب» در روستاهای این شهرستان، این طرح را زمینه ساز رونق کتابخوانی در ریگان دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کرمان، علی سبزعلی پور، رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان ریگان با اشاره به فعالیت های فرهنگی انجام شده در این شهرستان، اظهار داشت: طرح چهل روستا، چهل کتاب، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه از طرف اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ریگان اجرا شده و همچنان در حال برگزاری است.

وی با اشاره به شیوه اجرای طرح عنوان کرد: در این طرح نجمه قاسمی، کتابدار کتابخانه کوثر ولایت؛ نصیبه رحیمی، مسئول کتابخانه و کارکنان اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ریگان با حضور در روستاهای دور دست شهرستان که از نعمت کتابخانه بی بهره اند، به برگزاری  فعالیت‌هایی از جمله مسابقه نقاشی، قصه گویی، جمع خوانی، نشست های کتاب خوان، نمایش های عروسکی با موضوع کتابخوانی و ثبت نام رایگان علاقمندان به عضویت در کتابخانه، اقدام می کنند.

نصیبه رحیمی، مسئول کتابخانه عمومی کوثر ولایت ریگان در این خصوص گفت: اجرای این طرح موجب شده، بیش از ۲۰۰ کودک در روستاهای دور دست شهرستان به عضویت کتابخانه عمومی کوثر ولایت درآیند.

نجمه قاسمی، کتابدار کتابخانه عمومی کوثر ولایت نیز بیان کرد: برگزاری مسابقات نقاشی، نمایش نامه خوانی و جمع خوانی این طرح، بر میزان مطالعه و رشد شاخص های تحصیلی دانش آموزان تاثیر بسزایی داشته است.

به گفته وی بخشی از برنامه های ترویجی این کتابخانه با همکاری کانون فرهنگی مساجد برگزار و موجب معرفی هرچه بیشتر خدمات کتابخانه های عمومی شده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 13 =