یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵

با هدف تسهیل دسترسی به کتاب در مناطق روستایی انجام شد؛

حضور کتابخانه سیار سردار شهید ابوالفضل روشنک در مناطق حاشیه شهر مشهد

فعالیت کتابخانه سیار روشنک مشهد

کتابخانه عمومی سیار سردار شهید ابوالفضل روشنک با حضور در روستاهای کال زرکش و دهرود در حاشیه شهر مشهد به ارائه خدمات فرهنگی و کتابخانه ای پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، کتابخانه عمومی سیار سردار شهید ابوالفضل روشنک با حضور در روستاهای کال زرکش و دهرود حاشیه شهر مشهد به ارائه خدمات فرهنگی و کتابخانه ای پرداخت.
امیر خوشخو، مسئول کتابخانه عمومی سیار سردار شهید ابوالفضل روشنک با اشاره به برنامه ریزی حضور این کتابخانه در روستاهای محروم و حاشیه شهر مشهد گفت: مردم و مسئولان روستاها از حضور کتابخانه در این مناطق استقبال بسیار خوبی دارند و به محض استقرار کتابخانه در روستا جمع زیادی از مردم به ویژه کودکان و نوجوانان برای استفاده از خدمات کتابخانه، عضویت و امانت کتاب به سمت کتابخانه می آیند.
خوشخو ادامه داد: در حال حاضر برنامه ریزی ها برای حضور کتابخانه دو روز در هفته، در دو روستای پرجمعیت حاشیه مشهد انجام شده است که این دو روستا در مجموع ۲۷ هزار نفر جمعیت دارند.
وی یادآور شد: در این روستاها امکانات فرهنگی بسیار محدودی وجود دارد و حضور کتابخانه سیار و استفاده اهالی روستا و کودکان و نوجوانان از کتابخانه تاثیر فرهنگی بسیار خوبی دارد.
خوشخو از عضویت بیش از ۴۰۰ نفر طی دو روز کاری در زمان حضور کتابخانه در روستای کال زرکش خبر داد و تاکید کرد: روستای کال زرکش با جمعیت بیش از ۱۵ هزار نفر ظرفیت بسیار بالایی برای اجرای برنامه های فرهنگی دارد.
مسئول کتابخانه عمومی سیار سردار شهید ابوالفضل روشنک از حضور کتابخانه در روزهای سه شنبه در روستای دهرود خبر داد و گفت: روستای دهرود نیز دارای بیش از ۱۲ هزار نفر جمعیت است که تنها در یک روز، بیش از ۱۰۰ نفر از کودکان و نوجوانان روستا عضو کتابخانه شدند و کتاب امانت گرفتند.
وی از استقبال گرم مسئولان، دهیار و اعضای شورای اسلامی روستا از برنامه های کتابخانه سیار سردار شهید ابوالفضل روشنک خبر داد و گفت: برگزاری نشست کتاب خوان، جلسات قصه گویی و خوانش کتاب از جمله برنامه هایی است که در جلسات بعدی حضور کتابخانه در روستا برگزار خواهد شد تا زمینه علاقه مندی و حضور بیش از پیش مردم در این کتابخانه مهیا شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
9 + 2 =