دوشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۳

در پیام هایی جداگانه؛

جمعی از مسئولان استان خراسان رضوی مردم را به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند

پیام مدیرن خراسان رضوی

جمعی از مسئولان و خیران استان خراسان رضوی در پیام هایی جداگانه مردم را به مشارکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.

به گزارش روابط عمومی ادراه کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جمعی از مسئولان و خیران استان خراسان رضوی در پیام هایی جداگانه مردم را به مشارکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.

پیام مدیرکل صدا و سیمای خراسان رضوی به دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی

محسن نصرپور، مدیرکل صدا و سیما خراسان رضوی در پیامی از عموم مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن پیام وی به شرح ذیل است:

عنصر مهم در فرهنگ سازی، آگاهی بخشی است. مقوله کتاب و کتابخوانی به عنوان یکی از بسترهای مهم در آگاهی بخشی و در مسیر رشد و توسعه حوزه اندیشه و تفکر، دارای نقشی ارزنده است. از طرفی در گام دوم انقلاب که ناظر بر ضرورت بالندگی هر چه بیشتر جامعه دینی است، فعالیت موثر در حوزه کتاب و کتابخوانی بسیار حائز اهمیت است.

 مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در اهمیت کتابخوانی در بیاناتی ارزشمند می فرمایند «امروز کتابخوانی و علم‌ آموزی، نه تنها یک وظیفه ‌ی ملی، که یک واجب دینی است.»

برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی پنجره ای است که تصویری ارزشمند از مقام و منزلت و معارف اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) خاصه حضرت علی بن موسی الرضا(علیه آلاف التحیه و الثناء) با رویکرد اشاعه و ترویج فرهنگ گرانقدر رضوی و آموزه ها و مولفه های ارزشمند آن را می توان نظاره کرد که از سوی دیگر گسترش کتابخوانی و مطالعه را نیز به همراه خواهد داشت.

نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، فرصتی است ارزشمند که اندیشمندان حوزه فرهنگ، رسانه و هنر آن را مغتنم خواهند شمرد.

دعوت سرپرست فرمانداری تایباد از عموم مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

 محسن سیاح، سرپرست فرمانداری شهرستان مرزی تایباد در پیامی با بیان اهمیت ترویج و اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه،خواستار شرکت عموم مردم در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی شد. متن پیام سرپرست فرمانداری شهرستان تایباد بدین شرح است:

جای بسی خرسندی است که نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با تلاش و همت نهاد کتابخانه‌های عمومی در حال گسترش فرهنگ رضوی و تبیین ابعاد سیره و روش حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) وامام جواد (ع) است؛ چرا که بسیاری از معارف دینی ما با این معارف حقیقی و ناب قابل اثبات بوده و کمک شایانی به باور دینی و پذیرش عمومی و بسط فرهنگ غنی اسلامی خواهد کرد. بی‌شک انس و محبت مردم به امام رضا(ع)، سبب استقبال مردمی از این جشنواره خواهد شد. گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در منطقه ای استراتژیک چون تایباد از اهمیت زیادی برخوردار است.
خداوند متعال معجزه ابدی آخرین فرستاده خود را کتاب قرآن کریم قرار داد که این موضوع نشات گرفته از جایگاه و اهمیت کتاب در دین مبین اسلام است و قرآن بهترین کتاب آسمانی با زندگی بشریت عجین شده است و همه باید فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در بین خانواده ها ترویج دهند.
 
متولیان فرهنگی و فعالان عرصه تعلیم و تربیت در گسترش این موضوع مهم باید کوشا باشند.
در پایان از آحاد جامعه به ویژه نسل جوان و نوجوان شهرستان تایباد برای همراهی و مشارکت در این جشنواره دعوت کرده و امیدارم همه مردم بتوانند از برکات معنوی و معارف رضوی بهره‌مند شوند.

دعوت خیر کتابخانه ساز مشهدی جهت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

مرتضی کرباسی، خیر نیک اندیش  در حوزه کتابخانه های عمومی از عموم مردم جهت شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد. متن پیام به شرح ذیل است:
به نام خدا
خداوند را شاکریم که در شهر امام رضا(ع) افتخار خادمی عرصه فرهنگ در حوزه کتاب و کتابخوانی و کتابخانه سازی را عطا فرموده است و امیدواریم که در این عرصه بزرگ فرهنگی نقشی کوچک در توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی داشته باشیم.
در حال حاضر و برای چهارمین سال پیاپی شاهد برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح کتابخانه های عمومی کشور هستیم و این امر و طنین نام مبارک امام رضا(ع) در کتابخانه های عمومی مطمئنا شادی و رحمت برای ارواح تمامی بانیان خیر و خیران کتابخانه ساز را به همراه دارد.
با ابراز خرسندی از برگزاری این جشنواره معنوی و مذهبی ضمن دعوت از تمامی بانیان خیر برای حضور در امر خداپسندانه کتابخانه سازی از تمامی خیران کتابخانه ساز استان جهت مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت می کنم.

جشنواره کتابخوانی رضوی بهانه ای برای آشنایی با معارف عالم آل محمد(ص) است

سید قاسم حوائجی، رئیس انجمن های اسلامی مدارس خراسان رضوی، جشنواره کتابخوانی رضوی را بهانه ای برای آشنایی با معارف عالم آل محمد(ص) دانست. متن پیام وی به شرح ذیل است:
امام رضا(ع) عالم آل محمد(ص) هستند و نسبت همه زوار و مجاوران و علاقه مندان به این امام همام، علاقه مندی به معارف و آشنایی با فرهنگ و سیره ایشان است. حضور در حرم مطهر امام رضا(ع) بر مبنای این نسبت، نقطه مقابل حضور به خاطر حاجت خواهی صرف در مضجع شریف رضوی است.
جشنواره کتابخوانی رضوی بهترین بهانه برای اثبات این نسبت عالمانه و آگاهانه است و همه ما با مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی به حضرت می گوییم که ما دنبال آشنایی با شما به عنوان عالم آل محمد(ص) هستیم.
از تمامی علاقه مندان به حضرت به ویژه جوانان و نوجوانان عضو انجمن های اسلامی مدارس استان خراسان رضوی دعوت می کنم در این جشنواره شرکت کنند.

.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 10 =