چهارشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳

با حضور معاون سیاسی- اجتماعی استاندار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

انجمن استان سیستان و بلوچستان

نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان سیستان و بلوچستان در سال ۹۸ به ریاست علی زینی وند، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سیستان و بلوچستان، نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان در سال ۹۸ با حضور علی زینی وند، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار و سایر اعضای انجمن روز سه شنبه ۱۱ تیر ماه در دفتر معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

علی زینی وند، معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان با تاکیدبر لزوم کیفیت بخشی به برنامه های فرهنگی انجام شده در کتابخانه های عمومی گفت: علاوه بر توجه به کمیت و شاخص های کتابخانه ای، به منظور جذب بیشتر مخاطب، برنامه های فرهنگی می بایست با کیفیت خوبی انجام شود.

زینی وند ادامه داد: برنامه ریزی و تمرکز ما در گام های بعدی باید به کتابخانه های دیجیتالی و نرم افزار های کتابداری نوین معطوف شود.

وی با اشاره به اینکه انتخاب پایتخت فرهنگی کتاب از شهرهای سیستان و بلوچستان می تواند نوع نگاه به استان را تغییر دهد، خواستار برنامه ریزی مناسب برای دست یافتن به این مهم شد.

در ادامه حامد زارعی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با اشاره به اهمیت انتخاب و حضور اعضای حقیقی و حقوقی در پیشبرد اهداف نهاد در جلسه انجمن کتابخانه ها گفت:  با همفکری و همراهی دستگاه های دیگر می توان به اهداف و اولویت های نهاد کتابخانه ها نزدیک شد.

زارعی، با اشاره به برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی استان گفت: کاربر محور شدن کتابخانه های عمومی و اصلاح زیرساخت ها به منظور بهبود شرایط کتابخانه های عمومی از مهم ترین اهداف نهاد کتابخانه های عمومی است.

وی با تاکید بر لزوم ارائه خدمات کتابخانه ها به اقشار مختلف گفت: شرایط برای ارائه خدمات در روستاها را فراهم آورده ایم و آمادگی داریم تا با همکاری دهیاری ها، مساجد و مراکز فرهنگی در روستاهای فاقد کتابخانه خدمات کتابخانه ای ارائه دهیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 2 =