دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۱

با هدف ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی انجام شد؛

برنامه‌های متنوع فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی

=.jpg

ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی به همت کتابداران و با حضور اقشار مختلف مردم در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان مرکزی، همزمان با هفته دوم تیرماه، ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی به همت کتابداران و با حضور اقشار مختلف مردم در کتابخانه‌های عمومی استان مرکزی برگزار شد.

جمع خوانی کتاب «فصل فیروزه» در کتابخانه آیت الله مقدسی محلات
همزمان با سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه مبارک کرامت، جمعی از دختران عضو کتابخانه عمومی آیت الله مقدسی شهر محلات گرد هم آمدند و به جمع خوانی کتاب «فصل فیروزه» نوشته محبوبه زارع پرداختند.

برگزاری کارگاه آموزشی «خانواده و آسیب‌های اجتماعی» در شهر ساوه
به همت کتابداران کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) و با حضور جمعی از بانوان، کارگاه آموزشی «خانواده و آسیب‌های اجتماعی» با محوریت آموزش اصول همسرداری در شهر ساوه برگزار شد.
سمانه زینی وند، مددکار اجتماعی نیروی انتظامی در این کارگاه مطالبی پیرامون مثبت اندیشی در زندگی مشترک و عدم مقایسه افراد با یکدیگر ارائه کرد و گفت: زوجین باید ذهن مثبتی نسبت به یکدیگر داشته باشند و همسر خود را در حضور دیگران تحقیر نکنند.

جمع خوانی کتاب و ساخت کاردستی در کتابخانه شهدای مالمیر
با حضور جمعی از کودکان روستای مالمیر شهرستان شازند، برنامه ساخت کاردستی از کتاب «اوریگامی ساده» نوشته روح الله گیوه چی و جمع خوانی کتاب «کتی سلام می‌کند» نوشته تاکه ای شی تارورا در کتابخانه عمومی شهدای مالمیر برگزار شد.

جمع خوانی «در عصمت» در کتابخانه امام خمینی(ره) گرکان
به مناسبت سالروز ولادت حضرت معصومه(س)، کتاب «در عصمت» نوشته علی اشرف عبدی در کتابخانه عمومی امام خمینی(ره) روستای گرکان شهرستان آشتیان معرفی و جمع خوانی شد.

جلسه مثنوی خوانی در کتابخانه ولیعصر(عج) ساوه برگزار شد
با هدف آشنایی با ادبیات عرفانی کهن و حکمت‌های پارسی، جلسه مثنوی خوانی در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار و ۲۳ بیت از اشعار مولانا با موضوع توکل تفسیر و بررسی شد.

جمع خوانی کتاب «گل‌های باغ آسمان» در کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان نراق
همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر، مریم قجری، مسئول کتابخانه عمومی فاضلین نراقی با حضور در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر نراق مجموعه کتاب‌های «گل‌های باغ آسمان» را معرفی کرد.  
قجری در خصوص این کتاب گفت: «گل‌های باغ آسمان» نوشته سید محمد مهاجرانی،‌ احکام مربوط به کودکان را به زبان شعر روایت می‌کند.

نشست «باغبانان محبت» در کتابخانه ولیعصر(عج) شهر ساوه
با حضور بانوان شهر ساوه، نشست هفتگی «باغبانان محبت» با خوانش گروهی کتاب «تقویم راهنمای زوج‌ها» نوشته معصومه ژیان باقری در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) برگزار شد.

ترویج جشنواره کتابخوانی رضوی در جمع گردشگران شهرستان دلیجان
کتابداران شهرستان دلیجان با حضور در مجتمع تفریحی گردشگری غار چال نخجیر شهر نراق، به تبلیغ و توزیع فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداختند.

جمع خوانی کتاب «فاطمه و فاطمه» در کتابخانه شهدای قورچی باشی
به مناسبت فرارسیدن ولادت باسعادت حضرت معصومه(س) و با حضور کودکان فعال عضو کتابخانه شهدای قورچی باشی، کتاب «فاطمه و فاطمه» سروده سید محمد مهاجرانی در بخش کودک این کتابخانه جمع خوانی شد.

بازدید بسیجیان پایگاه شهید مدنی از کتابخانه شهدای شهر شازند 
با هدف آشنایی با خدمات کتابخانه‌های عمومی، جمعی از بسیجیان پایگاه مقاومت شهید مدنی شهر شازند از کتابخانه عمومی شهدای شازند بازدید کردند. همچنین در این بازدید بسیجیان با نحوه شرکت در نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و بخش های مختلف جشنواره آشنا شدند.

کارگاه آموزش نقاشی در کتابخانه الغدیر راونج
 به مناسبت دهه کرامت و با حضور جمعی از کودکان روستای راونج شهرستان دلیجان، کارگاه آموزش نقاشی با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان در کتابخانه عمومی الغدیر برگزار شد.

حضور کودکان ساوجی در کلاس خوشنویسی کتابخانه ولیعصر(عج)
با هدف غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان، کلاس آموزش خوشنویسی در کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) شهر ساوه برگزار شد.

کارگاه آموزشی آشنایی با دیابت در کتابخانه اشراق دلیجان
با همکاری انجمن دیابت شهرستان دلیجان و با حضور جمعی از دختران نوجوان، کارگاه آموزشی آشنایی با بیماری دیابت در  کتابخانه عمومی اشراق شهر دلیجان برگزار شد.
در این برنامه مریم خمیسی، کارشناس انجمن دیابت مطالبی پیرامون این بیماری، انواع آن و ارتباط دیابت با استرس و افت قند خون بیان کرد و روش‌هایی پیشگیرانه برای جلوگیری از افت قند خون در آزمون کنکور سراسری را به شرکت کنندگان آموزش داد.

آموزش داستان نویسی به کودکان در شهر غرق آباد
با حضور جمعی از کودکان شهر غرق آباد شهرستان ساوه، کارگاه آموزش داستان نویسی در کتابخانه عمومی شهید مصطفی چمران برگزار شد.

قصه گویی برای کودکان در کتابخانه فخرالدین عراقی  کمیجان
با حضور جمعی از کودکان شهر کمیجان، برنامه قصه گویی از کتاب «داستان زندگی امام جعفرصادق(ع)» در بخش کودک کتابخانه عمومی فخرالدین عراقی برگزار شد.

جمع خوانی کتاب «کاش تو را می دیدم» در کتابخانه شهید هاشمی خنجین
به مناسبت سالروز ولادت حضرت معصومه(س) و با حضور جمعی از دختران شهر خنجین، برنامه جمع خوانی کتاب «کاش تو را می دیدم» نوشته مژگان شیخی در کتابخانه عمومی سردار شهید اسداله هاشمی برگزار شد.

برگزاری جلسه حافظ خوانی در کتابخانه ولیعصر(عج) ساوه
با حضور جمعی از اعضای فعال کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج)، جلسه حافظ خوانی در شهر ساوه برگزار شد.

کتابخانه شهدای شازند میزبان نشست کتاب‌خوان شد
به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) و با حضور جمعی از دختران شهر شازند، نشست کتاب‌خوان در کتابخانه عمومی شهدای شازند برگزار شد.
در این نشست «غیبت امام مهدی(ع) از دیدگاه امام جعفر صادق (ع)» نوشته ثامر هاشم عمیدی، توسط نگار نجفی؛ «دایره المعارف تعبیر خواب منسوب به امام جعفر صادق(ع) و دانیال نبی(ع)» نوشته حبیش بن ابراهیم تفلیسی، توسط آزاده کائیدانی؛ «فرهنگ شهادت معصومین(ع)» نوشته گروه حدیث، توسط مهران عبداللهی؛ «تعبیر خواب ابن اسیر، دانیال پیامبر و امام جعفر صادق(ع)» نوشته ابراهیم حبیش تفلیسی، توسط زهرا آقاجانی و «زندگی  نامه امام جعفر صادق(ع)» نوشته فاطمه جعفری نیکو، توسط سارا نعمتی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.

معرفی و جمع خوانی کتاب «در محضر آفتاب» در روستای راونج
با حضور جمعی از کودکان روستای راونج شهرستان دلیجان، کتاب «در محضر آفتاب» نوشته شبنم غفاری و کتاب «امام جعفر صادق(ع)» نوشته حسین فتاحی در کتابخانه عمومی الغدیر معرفی و جمع خوانی شد.

جمع خوانی کتاب «فکرم تا ابرها قد می‌کشد» در روستای خسروبیگ
به همت محمد خسروبگی، مسئول کتابخانه حضرت زینب (س)، کتاب «فکرم تا ابرها قد می‌کشد» نوشته هدا حدادی با حضور جمعی از کودکان روستای خسروبیگ شهرستان کمیجان معرفی و جمع خوانی شد.

برگزاری کلاس نقاشی در کتابخانه ولیعصر(عج) ساوه
با حضور جمعی از کودکان و نوجوانان شهر ساوه، کلاس آموزش نقاشی در بخش کودک کتابخانه عمومی حضرت ولیعصر(عج) برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 0 =