دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۲

با حضور نماینده شهرستان های تایباد، تربت جام و باخرز در مجلس شورای اسلامی؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی تایباد برگزار شد

جلسه انجمن تایباد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تایباد با حضور نماینده مردم شهرستان های تایباد، تربت جام و باخرز در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ادراه کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان تایباد با حضور جلیل رحیمی جهان آبادی، نماینده مردم شهرستان های تایباد، تربت جام و باخزر در مجلس شورای اسلامی؛ حجت الاسلام علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ محسن سیاح، سرپرست فرماندرای شهرستان و اعضای حقیقی و حقوقی در شهرداری تایباد برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در این جلسه گفت: خرسندیم که کتابخانه عمومی مولانا در شهرستان تایباد به عنوان دویست و دوازدهمین کتابخانه عمومی استان خراسان رضوی افتتاح شد و خدمات فرهنگی به مردم علاقه مند به کتاب و کتابخوانی ارائه می دهد.

حجت الاسلام سبزیان از شهرداری تایباد در واگذاری ۲۰ ساله حق انتفاع این کتابخانه به اداره کل کتابخانه های عمومی و کمک به راه اندازی کتابخانه تقدیر کرد.

وی ادامه داد: این کتابخانه به زیبایی طراحی شده است و بخش کودک آن از فضاسازی و طراحی کودکانه ای برای جلب توجه این قشر برخوردار است. مطمئنا در آینده نزدیک نیاز به توسعه و افزایش زیربنا خواهد داشت و امیدواریم با همکاری شهرداری و مسئولان شهرستان به زودی شاهد تحقق این امر و توسعه فضای زیربنای کتابخانه باشیم.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی از آمادگی این اداره کل برای خرید و راه اندازی دومین کتابخانه سیار شهرستان خبر داد و یاد آور شد: در صورت دریافت کمک های مالی از سوی شهرستان، ایجاد دومین کتابخانه شهرستان تایباد در دستور کار قرار می گیرد. بعلاوه، کتابخانه های عمومی شهرستان به شاداب سازی و زیبا سازی نیز نیاز دارند.

جلیل رحیمی جهان آبادی، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با ابراز خرسندی از افتتاح کتابخانه عمومی در شهرستان گفت: مشکلات و کمبودها در حوزه فرهنگی شهرستان همواره رصد شده و سعی می کنیم به صورت مستمر، جلساتی به منظور بهبود وضعیت با هنرمندان و مسئولان فرهنگی برگزار شود.

جلیل رحیمی جهان آبادی از کمک ۵۰۰ میلیون ریالی به پروژه نیمه تمام شهر کاریز خبر داد و گفت: ۵۰۰ جلد کتاب نیز از طرف دفتر نمایندگی شهرستان در مجلس شورای اسلامی به کتابخانه ها تعلق خواهد گرفت.

وی در ادامه بر ضرورت بومی‌گزینی در حوزه فرهنگ تاکید کرد و ادامه داد: انجام پژوهش های دانشگاهی با توجه به وضعیت شهرستان، مطمئنا باعث ایجاد رساله هایی کاربردی می شود و حفظ و نگهداری آن ها در کتابخانه های عمومی موجبات استفاده بسیاری از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی را فراهم خواهد کرد.

در ادامه این جلسه هر یک از اعضا به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص مباحث مطرح شده پرداختند.

اختصاص فضای جنبی کتابخانه شهید مطهری کاریز به کتابخانه و بازسازی و افتتاح در هفته دولت، کمک به بهبود و توسعه فضای کتابخانه ای، توجه به نیاز های جامعه مخاطب از جمله نیازهای مطالعاتی زنان و دختران، توجه به شاخص های تامین منابع کتابخانه ای، ایجاد بخش های تایباد شناسی در کتابخانه ها  از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
8 + 2 =