چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۵

در نشست مدیرکل کتابخانه های عمومی بوشهر و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه خلیج فارس مطرح شد؛

پیوند دانشگاه و کتابخانه های عمومی موجب ارتقای خدمات کتابخانه ای می شود

پیوند دانشگاه و کتابخانه  های عمومی موجب ارتقاء خدمات کتابخانه ای می شود

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در دیدار با رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه خلیج فارس بوشهر گفت: پیوند دانشگاه و کتابخانه های عمومی موجب ارتقای خدمات کتابخانه ای می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر، نشست هم اندیشی مسئولان اداره کل کتابخانه های عمومی استان و رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه خلیج فارس بوشهر با حضور سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ قربانعلی باقری، رئیس کتابخانه مرکزی دانشگاه خلیج فارس و جمعی از کارشناسان، در کتابخانه مرکزی دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار شد.

سیدعلی هاشمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر در این نشست گفت: پیوند دانشگاه و کتابخانه  های عمومی موجب ارتقای خدمات کتابخانه ای می شود. نهاد کتابخانه های عمومی کشور از طرح های پژوهشی و پایان نامه های مرتبط با کتابخانه های عمومی که توسط اساتید و دانشجویان ارائه می شود؛ در قالب آیین نامه موجود حمایت می کند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به افتتاح بزرگ ترین کتابخانه استان در آینده ای نزدیک، می توان از این بستر در ایجاد زیرساخت کتابخانه دیجیتال استفاده کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بیان کرد: یکی از سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی بهره مندی از ظرفیت فضای مجازی در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی است که نمود این موضوع را می توان در بخش پویش مجازی جشنواره کتابخوانی رضوی مشاهده کرد.

وی عنوان کرد: برگزاری جشنواره های کتابخوانی به ویژه جشنواره کتابخوانی رضوی می تواند در ایجاد پیوند بین دانشگاه و کتابدران نقش بسزایی ایفا کند. میزان قابل توجهی از مردم فرهنگ دوست استان بوشهر در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی مشارکت داشته اند که این موفقیت ناشی از تلاش علمی کتابداران در کتابخانه های عمومی و علاقه مردم به فرهنگ رضوی است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر همچنین از موفقیت دو تن از کتابداران استان در جشنواره ملی قصه گویی خبر داد و گفت: خانم ها خدیجه جولایی و طوبی شیرکانی توانستند مقام های اول و دوم این جشنواره را از آن خود کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
1 + 10 =