سه‌شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ - ۲۳:۰۷

همزمان با ایام مبارک دهه کرامت و طی مراسمی انجام شد؛

شروع مراحل ساخت کتابخانه مرکزی البرز

مراسم کلنگ زنی کتابخانه مرکزی استان البرز

مراحل ساخت کتابخانه مرکزی البرز طی مراسمی همزمان با ایام مبارک دهه کرامت و با حضور مسئولان استان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز، مراحل ساخت کتابخانه مرکزی البرز طی مراسمی با حضور عزیزالله شهبازی، استاندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان؛ محمدجواد کولیوند و عزیز اکبریان، نمایندگان مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی؛ محمود بهمنی، نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی؛ هادی امیری، مدیرکل امور عمرانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ حسام قربانعلی، مدیرکل امور مجلس و استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور؛ علی‌اصغر کمالی زاده، شهردار کلانشهر کرج؛ عباس زارع، رئیس شورای اسلامی شهر کرج؛ احمدعلی هراتی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از مدیران و مقامات استانی و اهالی فرهنگ و رسانه و علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی آغاز شد.

عزیزاله شهبازی، استاندار البرز در این مراسم ضمن تقدیر از همت تمامی مسئولان مرتبط در احداث پروژه کتابخانه مرکزی استان، اظهار داشت: افتتاح این کتابخانه یک مطالبه عمومی است و قطعا در رشد و بالندگی استان و حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت تاثیرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه شاکله فرهنگی استان البرز مطلوب است و آینده درخشانی را پیش رو دارد، تصریح کرد: افتتاح کتابخانه مرکزی استان، یک پروژه تیمی است که با همراهی و تعامل سازنده استانداری، شهرداری، شورای اسلامی شهر و اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان ان شاءالله به ثمر خواهد نشست.

محمدجواد کولیوند، نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات متولیان این پروژه اظهار داشت: احداث کتابخانه مرکزی استان بی‌تردید پروژه ای بزرگ است و دست‌اندرکاران این طرح باید با تمام توان خود تلاش کنند تا شاهد افتتاح آن در زمان مقرر باشیم.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات و معضلات پیش روی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، تصریح کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی نقش موثری در موضوع ترویج و گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی دارد و باید بیش از این مورد حمایت مسئولان و مجلس قرار گیرد.

حسام قربانعلی، مدیرکل امور مجلس و استان‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز با بیان اینکه توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی یک ضرورت است، خاطرنشان کرد: ایجاد بستر و زیرساخت‌های فرهنگی قطعا مهم بوده و آنچه امروز بیشتر مورد نیاز است حمایت همه‌جانبه، مستمر و با برنامه از ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

وی با تاکید بر اینکه سرانه مطالعه در کشور باید ارتقا یابد، تصریح کرد: با افزایش سرانه مطالعه زمینه توسعه پایدار برای پیشرفت همه جانبه در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و... بیش از پیش فراهم خواهد آمد.

قربانعلی، ضمن تقدیر از تعامل ایجاد شده در بین دستگاه‌های استان البرز برای آغاز مراحل ساخت این پروژه بزرگ، اظهار داشت: امیدواریم با حمایت و پیگیری‌های لازم این پروژه در مدت زمان تعیین شده به بهره‌برداری برسد.

عباس زارع، رئیس شورای اسلامی شهر کرج نیز در این مراسم اظهار داشت: کتابخانه عمومی یکی از مراکزی است که در توسعه ابعاد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جامعه تأثیرگذار است. امید است با احداث این کتابخانه بخش بزرگی از نیاز مطالعاتی مردم فرهنگ دوست استان البرز مرتفع شده و شاهد توسعه و پیشرفت همه جانبه در این منطقه باشیم.

شهردار کرج نیز در این مراسم، اظهار داشت: رویکرد شهرداری در این دوره یک رویکرد فرهنگی است و برای ارتقای جایگاه فرهنگی شهر و استان از هیچ اقدامی کوتاهی نمی‌کنیم.

وی با اشاره به اهمیت این پروژه تصریح کرد: این پروژه یک مطالبه عمومی و دیرینه است که با حمایت و همراهی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، استانداری و شهرداری کرج، امروز مراحل ساخت آن آغاز شد و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک این فضا، پذیرای اهالی فرهنگ و علاقه‌مندان و مشتاقان کتاب و کتابخوانی شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان نیز در این مراسم اظهار داشت: با حمایت و مساعدت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج، استانداری، شهرداری کرج، شورای اسلامی شهر کرج و مجمع نمایندگان استان و در سایه وفاق و همدلی، مقدمات لازم برای آغاز احداث این پروژه بزرگ که نیازی ضروری برای استان و آرزوی دیرینه علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی بود، فراهم آمد.

وی با اشاره به اینکه امروز یک روز تاریخی برای مردم فرهنگ دوست البرز است، تصریح کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و مقامات ارشد استان با برگزاری جلسات و پیگیری مجدانه به این خواسته مردمی لبیک گفتند و امیدواریم با افتتاح این کتابخانه بخش اعظم نیاز استان در زمینه سرانه‌ فضای کتابخانه‌ای مرتفع شده و چشم انداز تعیین شده در افق ۱۴۰۴ در زمینه فضای کتابخانه‌ای محقق شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
3 + 12 =