چهارشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۸

با برگزاری نهمین جشنواره «اهدای کتاب، اهدای دانایی» در استان زنجان؛

بیش از ۹۰ هزار نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی استان زنجان اهدا شد

اهداي كتاب

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان از اهدای بیش از ۹۰ هزار نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی این استان با برگزاری نهمین جشنواره «اهدای کتاب، اهدای دانایی» خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: جشنواره «اهدای کتاب، اهدای دانایی» از سال ۸۹ در استان اجرا و از ابتدای فروردین ماه ۹۷ تا پایان فروردین ماه ۹۸ تعداد ۹۲۶۶۳ نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی استان اهدا شده است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی این منابع قابل استفاده است، بیان داشت: این کتاب‌ها پس از آماده سازی، در کتابخانه های عمومی استان زنجان و کتابخانه های متقاضی دستگاه‌های اجرایی توزیع خواهد شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان اظهار داشت: جشنواره «اهدای کتاب، ‌اهدای دانایی» یکی از طرح هایی است که اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان هر ساله با آغاز اسفند ماه با هدف ترویج سنت حسنه اهدای کتاب در بین عموم مردم و نیز ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در سطح استان، برگزار می کند.

وی تصریح کرد: اهدای کتاب و سازماندهی عمومی آن، سنت شایسته و پسندیده‌ای‌ است که به موجب آن دسترسی همگانی و عمومی به کتب مختلف، ممکن می شود. این مهم می‌تواند به جریان سیال گردش اطلاعات و دانش در حوزه تمامی علوم، کمک شایانی کند. فرهنگ‌سازی و تبلیغ در این زمینه ضرورتی است که در صورت اجرای شایسته و کارامد، تبعات مفید و مؤثر آن در جامعه ملموس خواهد بود. عموم مردم استان می توانند با حضور در کتابخانه ها و با اهدای کتاب، گام موثری در ترویج سنت اهدای کتاب و ارتقای فرهنگ کتابخوانی بردارند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.
2 + 1 =